• " THE MISTS OF AVALON "

• Dve predstavenia divadelnej hry v anglickom jazyku " Legenda o kráľovi Artušovi - Hmly Avalonu " sa uskutočnia pre študentov stredných a základných škôl v Poprade v  piatok  08.10.2010  v dopoludňajších hodinách v Dome kultúry v Poprade.
            Divadelnú hru naštudovali študenti súboru ART ACADEMY, ktorý pôsobí pri našej škole, pod vedením Mgr.Tatiany Husárovej.

• Muzikál " František z Assisi "

• Dňa 4.októbra 2010 sa študenti školy zúčastnia na predstavení  pôvodného slovenského muzikálu  v Divadle Jonáša Záborského v Prešove " František z Assisi ".

• Exkurzia Osvienčim - Krakov

•  V termíne  29.9. - 30.9.2010 sa študenti I.B a I.C triedy zúčastnia tematickej exkurzie do Osvienčimu a   Krakova pri príležitosti spomienky na holokaust.

• Otvorenie školského roku 2010/2011

• Slávnostné otvorenie nového školského roku 2010/2011 sa uskutoční vo štvrtok  2.septembra 2010 o 11.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Poprade, Nábrežie Jána Pavla II. 2802/3.
            Srdečne pozývame všetkých našich žiakov a ich rodičov.

• POZVANIE

• Srdečne Vás pozývame na premiéru  nového projektu  súboru ART ACADEMY  Tatranskej akadémie  " The MISTS OF AVALON " opäť  pod režisérskou taktovkou inšpiratívnej Mgr.Tatiany Husárovej, ktorá sa uskutoční v piatok 18.6.2010 o 19.00 hod. v Dome kultúry v Poprade.Oficiálnu záštitu nad celým projektom prevzal veľvyslanec Spojeného kráľovstva v Slovenskej republike pán Michael Roberts.

• Finále Technickej olympiády 3V

• Študent II.B triedy študijného odboru Informačné a digitálne technológie  Tomáš Bončo postúpil  do finále súťaže Technická olympiáda 3V ( Veda- Výskum - Vývoj) , kde v kategórii Informatika - stredné školy  obsadil s vlastným projektom COMPER TEMPLATE PARSER  výborné 3.miesto. Tretí ročník súťaže TO 3V realizovala ako celoslovenskú súťaž  Trenčianska univerzita A.Dubčeka v Trenčíne v spolupráci so ZEP SR a ZPVVO. Srdečne blahoželáme !

• Vitajte v našej škole !

• V dňoch 3.6. -6.6.2010 navštívia našu školu študenti našej partnerskej Strednej odbornej školy pre administratívu EU v Prahe spolu s riaditeľom školy Mgr.Romanom Liškom a zástupkyňou riaditeľa školy Mgr. Šárkou Flašíkovou.Počas výmenného pobytu sa zúčastnia  vyučovania v našej škole a majú pripravený bohatý poznávaco-kultúrno-športovo-turistický program.

• Kubánsky deň

• Dňa 28.5.2010 sa v škole uskutoční " Kubánsky deň " , spojený s animáciami, prednáškami a tanečným salsovým  workshopom určený pre všetkých študentov školy, ale predovšetkým pre tých , ktorí chcú rozvinúť svoju španielčinu.

• Odborná prednáška auditorky

• Dňa 28.5.2010 sa uskutoční pre študentov prvého ročníka študijného odboru Právo a podnikanie odborná prednáška auditorky Ing.Aleny Zborovskej.

• Nová premiéra ART ACADEMY

• Študenti súboru ART ACADEMY  Tatranskej akadémie už od januára 2010 intenzívne pracujú na svojom novom projekte " The MISTS OF AVALON " opäť  pod režisérskou taktovkou inšpiratívnej Mgr.Tatiany Husárovej.Oficiálnu záštitu nad celým projektom prevzal veľvyslanec Spojeného kráľovstva v Slovenskej republike pán Michael Roberts, ktorý sa  zaujíma o tento projekt od samého začiatku nácviku a dokonca sa zúčastnil  aj jednotlivých skúšok.

PREMIÉRA : 18.6.2010 o 19.00 hod. v Dome kultúry v Poprade.

Srdečne Vás pozývame !

• CoachLab II

• Naša škola zakúpila jeden z najmodernejších systémov na merania používané vo fyzike, elektrotechnike, chémii. CoachLab II je multifunkčný merací panel ( interfejs )  pre počítačom podporované meranie a ovládanie zariadení prostredníctvom PC.  CoachLab II je on-line interfejs so zobrazením meranej hodnoty na monitore PC v reálnom čase. Má mnoho rôznych funkcií, ktoré sú pre takéto merania užitočné. Merací panel  bol navrhnutý tak, aby mohol pracovať so súčasnými a budúcimi generáciami rýchlych počítačov. Má svoj vlastný riadiaci mikročíp a pamäť.

• Tréning komunikačných zručností

• Študenti druhého ročníka študijného odboru Právo a podnikanie sa v termíne 21. -22.5.2010 zúčastnia v Starej Lesnej " Tréningu komunikačných zručností " , ktorý v spolupráci s Mgr.Husárovou pripravila Gabriela Richnavská z PR agentúry Ogilvy and Mather Bratislava.

• Odborná prednáška Tomáša Veleckého

• Dňa 21.5.2010 sa uskutoční v aule školy pre študentov 2.ročníka odborná prednáška redaktora Televízie Markíza Tomáša Veleckého na tému " Práca novinára v médiách "

• Exkurzia Osvienčim - Krakov

• V dňoch 19.5. - 20.5.2010 sa študenti I.B a I.D triedy zúčastnia tematickej exkurzie do Osvienčimu a Krakova pri príležitosti spomienky na holokaust.

• Princípy správnej hospodárskej politiky

• Dňa 13.5.2010 sa uskutoční v aule školy pre študentov 2.ročníka študijného odboru Právo a podnikanie prednáška Ing.Martina Chrena ( Nadácia F.A Hayeka )  na tému : " Princípy správnej hospodárskej politiky ".