• Rodičovské združenie

• Srdečne pozývame všetkých rodičov na rodičovské združenie , ktoré sa uskutoční v pondelok 19.10.2009 o 16.00 hod. v jednotlivých učebniach
            školy. Po skončení rodičovského združenia ponúkame rodičom možnosť konzultácií so psychologičkou Dr.Fáberovou .
          • Rómeo a Júlia na britskom veľvyslanectve v Bratislave

• Náš divadelný súbor ART ACADEMY prijal pozvanie britského veľvyslanca na Slovensku Michaela Robertsa a dňa 9.10.2009 odohrá divadelné predstavenie v anglickom jazyku Rómeo a Júlia priamo na veľvyslanectve za účasti významných hostí z verejného aj kultúrneho života.
          • RÓMEO A JÚLIA

• Dve predstavenia divadelnej hry v anglickom jazyku Rómeo a Júlia sa uskutočnia pre študentov stredných škôl v Poprade v stredu 30.9.2009 v dopoludňajších hodinách v Dome kultúry v Poprade.
          • Exkurzia Osvienčim - Krakov

• V dňoch 30.09.- 01.10.2009 sa študenti I.A a I.C triedy zúčastnia tematickej exkurzie do Osvienčimu a Krakova pri príležitosti spomienky na holokaust
          • Otvorenie šk.roku 2009/2010

• Slávnostné otvorenie nového školského roku 2009/2010 sa uskutoční v stredu 2.septembra 2009 o 11.00 hod. vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Poprade, Nábrežie Jána Pavla II. 2802/3.
            Srdečne pozývame všetkých našich žiakov a ich rodičov.
          • Zmena sídla Tatranskej akadémie n.o.

• Tatranská akadémia n.o., ktorá je zriaďovateľom Súkromnej strednej odbornej školy v Poprade, Ul.29.augusta 4812, na základe rozhodnutia Obvodného úradu v Prešove, odboru všeobecnej vnútornej správy , zmenila od 24.7.2009 svoje sídlo. Novým sídlom TA n.o. je Ul.29.augusta 4812, 058 01 Poprad.( Pôvodné sídlo TA n.o. bolo Spišská Teplica, Vodárenská 578 ).
          • Filmový festival SSOŠ

• Dňa 26.6.2009 sa uskutoční prvý ročník Filmového festivalu SSOŠ , na ktorom predstavia svoje diela ( vlastný scénar, herecké obsadenie aj réžia )študenti študijného odboru Informačné a digitálne technológie.
          • RÓMEO A JÚLIA

• Slávnostná premiéra divadelnej hry v anglickom jazyku Rómeo a Júlia sa uskutoční za účasti britského veľvyslanca na Slovensku vo štvrtok 25.6.2009 o 18.00 hod. v Dome kultúry v Poprade.
            Divadelnú hru naštudovali študenti súboru ART ACADEMY, ktorý pôsobí pri našej škole, pod vedením Mgr.Tatiany Husárovej.Srdečne Vás všetkých pozývame !
          • LIPTOV 2009

• Študenti 1.A a 1.C triedy sa dňa 3.6.2009 zúčastnia literárno-dejepisnej exkurzie po trase Poprad-Vlkolínec-Liptovský Mikuláš -Liptovská Mara - Poprad
          • Prednáška Ing. Radoslava Krasulu

• Dňa 19.5.2009 sa uskutoční pre študentov študijného odboru Informačné a digitálne technológie prednáška Ing. Radoslava Krasulu na tému " Praktické aplikácie Cisco zariadení ".
          • Odborná stáž na Okresnom súde v Poprade

• Študenti študijného odboru Právo a podnikanie sa v dňoch 4.5.2009 a 6.5.2009 zúčastnili stáže na Okresnom súde v Poprade. Sudkyňa JUDr.Petrušková svojou vysokou odbornosťou a hlavne svojím prístupom predviedla študentom svoju každodennú prácu a podala im vysvetlenia ku jednotlivým prejednávaným prípadom.
          • Exkurzia Osvienčim - Krakov

• V dňoch 15.- 16.4.2009 sa študenti 1.B a 1.C triedy zúčastnili tematickej exkurzie do Osvienčimu a Krakova pri príležitosti spomienky na holokaust
          • Fond na podporu talentovaných študentov

• Konatelia firmy Runa finance s.r.o. prišli s návrhom zriadiť fond na podporu študentov 1.ročníka študujúcich na Súkromnej strednej odbornej škole v Poprade, ktorej zriaďovateľom je Tatranská akadémia n.o. Bližšie informácie v časti Školné a štipendia.
          • Videokonferenčná prednáška UPJŠ Košice

• Dňa 19.03.2009 sa zúčastnia naši študenti na videokonferenčnej prednáške prostredníctvom videokonferenčného systému vo virtuálnej miestnosti PSINF RNDr. Jozefa Ondáša CSc. generálneho riaditeľa T-systems. Názov prednášky : Ako som sa stal manažérom v IT priemysle
          • Darujte 2 % z dane na rozvoj vdelávania a športu

• Chceme Vás týmto poprosiť o darovanie 2% dane z Vašich príjmov v prospech Tatranskej akadémie n.o. Týmto spôsobom môžete adresne prispieť na rozvoj vzdelávania a športu svojimi daňami z príjmov, ktoré inak odovzdávate do štátneho rozpočtu. Tlačivá nájdete v časti Aktuality.
          • Prednáška o poisťovníctve

• Dňa 17.2.2009 sa uskutočnila pre študentov študijného odboru Právo a podnikanie prednáška pani Oľgy Štanclovej na tému " Ako si vybrať správnu poisťovňu ".
          • Veľký úspech študentky Hanky Volfovej

• Študentka 1.A triedy študijného odboru Informačné a digitálne technológie Hana Volfová obsadila na krajskom kole olympiády v anglickom jazyku v kategórii 2.D 1.miesto a postúpila na celoštátne kolo, ktoré sa bude konať 1. - 2.4.2009.V kategórii 2D súťažili žiaci všetkých ročníkov SOŠ , takže úpech žiačky len prvého ročníka je veľmi pozoruhodný.