• PRAHA 2010

• Študenti školy sa v termíne 14.4. - 18.4.2010 na pozvanie našej partnerskej školy  - Strednej odbornej školy pre administrativu EÚ v Prahe-  zúčastnia odbornej exkurzie v Prahe, počas ktorej spoznajú Prahu, zúčastnia sa spolu so študentami  školy  na vyučovaní   ( v uvedenej škole sú študijné odbory  provoz diplomatických služeb, právní administrativa, řízení lidských zdroju) a navštívia muzikálové predstavenie.

• Úspechy študentky Karolíny Jurčíkovej

• Študentka  I.C triedy Karolína Jurčíková reprezentovala školu na krajskom kole stredných škôl v plávaní, kde v disciplíne  100 m prsia vyhrala 1.miesto a v disciplíne  200 m p.p. obsadila krásne 3.miesto. Srdečne blahoželáme!

• Odborná exkurzia v hlavnom meste SR

• V dňoch 23.3. -25.3.2010 sa študenti druhého ročníka našej školy zúčastnili mimoriadne zaujímavej odbornej exkurzie v Bratislave, ktorej súčasťou bola návšteva sídla prezidenta SR, v ktorom sa stretli s vedúcim kancelárie prezidenta SR prof.Milanom Čičom,   Národnej rady SR, beseda s poslancom NR SR pánom Ivanom Miklošom , návšteva Národnej banky SR , exkurzia na Fakulte práva Bratislavskej vysokej školy práva,  prehliadka priestorov Slovenskej televízie a návšteva divadelného predstavenia " Zlatí chlapci " v novej budove Slovenského národného divadla. ( viď fotogalériu )

• Odborná exkurzia v Chemosvite a.s.

• Študenti druhého ročníka študijného odboru Informačné a digitálne technológie sa v utorok 23.marca zúčastnia odbornej exkurzie v a.s. Chemosvit vo Svite v oddelení prípravy tlače a farieb.

• DROGY NIE !

• Cyklus seminárov  s protidrogovou tematikou  sa uskutoční pre študentov školy v pondelok 22.marca 2010 v aule školy.

• Prednáška

• Dňa 18.marca sa uskutoční prednáška z cyklu vzdelávacieho programu " S Tebou o Tebe " pre dievčatá prvého ročníka našej školy.

• Odborný seminár

• V stredu 10.marca 2010 sa uskutočnil  pre študentov 1.ročníka študijného odboru Informačné a digitálne technológie seminár na tému  " Moderné metódy vyučovania prírodovedných predmetov ",ktorého lektorom bol RNDr.Peter Spišák, CSc., riaditeľ PMAS DELTA s.r.o. Michalovce.

• Prednáška o poisťovníctve

• Dňa 3.marca 2010 sa uskutoční pre študentov prvého ročníka študijného odboru Právo a podnikanie prednáška pani Oľgy Štanclovej na tému " Podnikateľské riziko a možnosti jeho poistenia ".

• Inšpiratívne stretnutie

• 22.februára 2010 sa vybraní študenti druhého ročníka študijného odboru informačné a digitálne technológie zúčastnia zaujímavého stretnutia predstaviteľov  spoločnosti Cisco: Gary Coman – Director of Technical Advocacy, Markus Schwertel – director for CE&EE Netacdad operation a študentov a inštruktorov vybraných Lokálnych Cisco akadémií na Slovensku. Stretnutie sa uskutoční na TU v Košiciach.

• Rómeo a Júlia - posledné predstavenie

• Dňa 11.2.2010 sa o 19.00 hod. máte možnosť v Dome kultúry v Poprade posledný krát prežiť príbeh lásky Rómea a Júlie v podaní študentov ART ACADEMY Tatranskej akadémie, samozrejme v anglickom jazyku.
          • Otvorenie novej Microsoft IT Academy pri našej škole

• Program Microsoft IT Academy, ako partnerský program medzi spoločnosťou Microsoft a vzdelávacími inštitúciami, poskytuje vzdelávacej komunite komplexnú podporu pri výučbe informačných a komunikačných technológií s cieľom viesť ju k ich kvalifikovanému využívaniu. Študenti a učitelia majú možnosť získať medzinárodne vysoko hodnotené certifikáty Microsoftu, čím zvyšujú svoju šancu úspešného uplatnenia sa v praxi. Do programu sú zapojené školy a vzdelávacie inštitúcie z vyše 100 krajín sveta.
          • Úspechy študentov školy na okresnom kole stredných škôl v plávaní

• Dňa 4.2.2010 sa uskutočnilo okresné kolo v plávaní žiakov stredných škôl, na ktorom získala dve 1.miesta Karolína Jurčíková( I.C trieda ) a štafeta chlapcov v zložení Robo Šeliga, Maťo Vyparina, Dano Filipský a Martin Čupák obsadila krásne 2.miesto. Gratulujeme !