• "Sloboda nie je samozrejmá "

• Zážitkové učenie zanecháva v našom srdci a v našej mysli hlbokú stopu...To skutočne prežité, prebolené a nakoniec vybojované, vypočuté nie sprostredkovane, ale od tých, ktorí to zažili...Pozvanie do nášho ďalšieho cyklu zážitkového učenia , tentokrát na tému " Sloboda nie je samozrejmá " prijali pán Ján Bendík a pán Ján Endrodi z ÚPN.

• SSOSTA TV v RTVS

• Získať informácie, nadobudnúť zručnosti, zažiť atmosféru profesionálneho štúdia, inšpirovať sa...to všetko bolo cieľom exkurzie členov krúžku našej školskej televízie v štúdiu RTVS v Košiciach.

• DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ 2023

• V piatok 10.novembra 2023 sa na našej škole uskutočnil “Deň otvorených dverí 2023”.  Našu školu  navštívil rekordný počet ( 549)  záujemcov o štúdium, ich rodičov a učiteľov. Bol to deň nabitý informáciami, osobnými zážitkami, pozitívnymi emóciami a plný krásnych stretnutí aj s absolventmi školy a ich ďalšími rodinnými príslušníkmi. Ďakujeme  za pozitívne ohlasy !

• Ideathon

• Naši študenti 3.ročníka študijného odboru Ekonomicko-právne činnosti v podnikaní sa v utorok 14.11.2023 zúčastnili súťaže Ideathon, na ktorej  sa zúčastnilo celkovo 64 študentov zo 16 škôl, ktorí v tomto školskom roku absolvujú program  Aplikovaná ekonómia.  Stredoškoláci  predstavili 16 inovatívnych nápadov , ktoré kreatívne a inkluzívne riešia problémy priamo v ich okolí. Sme radi, že členkou tímu, ktorý sa umiestnil na 1.mieste, bola naša študentka Stella Hegedusová. Blahoželáme !

• Finančná sloboda a poistné plnenia v praxi

• Zaujímavé, podnetné a motivujúce bolo predpoludnie 8.novembra 2023 pre študentov 2. a 3.ročníka študijného programu Právo a podnikanie. Druháci si zahrali pod taktovkou certifikovaného lektora CSR projektu  Finančná gramotnosť  Ing. Petra Petrušku hru Finančná sloboda a tretiaci spolu  Ing. Dušanom Frkáňom a Ing. Marcelom Krempaským rozoberali v téme životné a neživotné poistenie  teóriu poisťovníctva a ukážky poistných plnení v praxi.