• Školské kolá súťaží ZENIT

• 17 žiakov IKT odborov sa dňa 17.10.2023 zúčastnilo školského kola súťaže ZENIT - PROGRAMOVANIE v dvoch súťažných kategóriách. Najvyšší počet bodov dosiahli Jakub Hromádka  a Timotej Vronč ( IV.A trieda ) a Ján Jurdík a Marek Mýtnik ( II.A trieda) .

18.10.2023 sa až 28 žiakov zapojilo do školského kola súťaže ZENIT -GRAFIKA, z ktorých najúspešnejší boli Martina Sekeráková ( IV.B trieda), Lukáš Fridmanský ( IV.A trieda ) a Eva Gubáňová ( IV.B trieda). Zároveň sa uskutočnilo aj školské kolo súťaže ZENIT - WEBOVÝ DIZAJN , v ktorom získali najvyšší počet bodov Martin Šilon (IV.B trieda ), Ján Jurdík (II.A trieda ) a Richard Marcinčák ( III.B trieda ).

• Exkurzia Oswienčim- Krakow - Wielička

• Naši prváci v rámci exkurzie navštívili v dňoch 23.- 24.októbra  2023 múzeum oboch koncentračných táborov v Oswienčime, historickú dominantu Poľska - Krakow a soľnú baňu vo Wieličke.

• Hrady a zámky južnej Moravy

• Hrad Buchlov, zámok v Ledniciach a Valticiach, Slavkov pri Brne, hrad Špilberg aj samotné Brno boli zastávkami našich študentov na 3-dňovej exkurzii po hradoch a zámkoch južnej Moravy.

• Pridaná hodnota vo vzdelávaní

• Naša škola, ako jedna z 539 stredných škôl,  získala v týchto dňoch externé nezávislé hodnotenie žiakov z povinného maturitného predmetu slovenský jazyk a literatúra, z ktorého priamo vyplýva, či príspevok ku vzdelávaniu našich žiakov bol počas štyroch rokov ich štúdia nad úrovňou očakávania, v súlade s očakávaním alebo pod úrovňou očakávania. S veľkou radosťou sme prijali správu , že za obdobie 2019 – 2023, t. j. na základe výsledkov v testoch EČ MS zo SJL našich tohtoročných maturantov a ich výsledkov v T9 zo SJL v r. 2019, sa naša škola nachádza v kategórii nad úrovňou očakávania !

• ERASMUS +

• Už 10 dní je 17 študentov našej SSOSTY na trojtýždňovej odbornej praxi v meste Braga v Portugalsku. Súčasťou programu ERASMUS+  je okrem odbornej práce v rôznych firmách aj spoznávanie krajiny, jej historických a kultúrnych pamiatok a nadobúdanie skúseností každodenného života v multikultúrnom prostredí.

• Vesmírna škola

• V mobilnom planetáriu "Vesmírnej školy " objavovali naši študenti 2. a 3. ročníka  úžasnú históriu astronómie a vesmír, ktorý nám odhalila veda, cestovali  cez Slnečnú sústavu až k vzdialeným galaxiám a zisťovali čo je  vlastne naše Slnko a ako ho dnes dokážeme skúmať.

• Triedne rodičovské združenie

• Pozývame rodičov žiakov 1. - 3. ročníka na triedne schôdze rodičovského združenia, ktoré sa uskutočnia v stredu 11.10.2023 o 16.30 hod. v jednotlivých učebniach školy.

• Súťaž projektových tímov

• Aj študenti 4.ročníka študijného odboru Ekonomicko-právne činnosti v podnikaní dňa 4.októbra 2023 pracovali v zmiešaných tímoch na zverejnenej výzve. V priebehu pár hodín mali za úlohu navrhnúť inovatívny produkt alebo službu a nájsť inovatívne , finančne nenáročné a v praxi realizovateľné riešenie... a samozrejme svojou dokonalou prezentáciou presvedčiť porotu, že ich nápad je najlepší...

• IT Challenge 2023

• Šesť zmiešaných tímov študentov 4.ročníka študijného odboru Inteligentné technológie a študijného odboru Informačné  a digitálne technológie súťažilo 3.októbra 2023 o najlepšie umiestnenie v súťaži projektových tímov. Zadanie pre  trojtýždňovú prácu študentov bolo naozaj náročné - mali pripraviť komplexnú novú vizuálnu identitu reálne existujúcej firmy Freibus SLOVAKIA Tour, s.r.o.,  vytvoriť sieť aj funkčnú aplikáciu pre cestujúcich,  webový portál a pripraviť smart zariadenia pre ten najmodernejší smart autobus....a potom svojou prezentáciou presvedčiť porotu, ktorej členom bol aj samotný majiteľ firmy, že sú najlepší.Zvíťazil tím Lukáša Fridmanského a Mateja Ladislava Rondzíka. Blahoželáme !

• DEŇ JAZYKOV NA SSOSTE

• V piatok 29.septembra 2023 sa v priestoroch školy opäť uskutočnil  "Deň jazykov na SSOSTe". Študenti mali možnosť zažiť atmosféru, nasať vôňu a "ochutnať " Japonsko, Mexiko, Brazíliu, Španielsko, USA,  Francúzsko, Poľsko a naše krásne Slovensko...