• CAMBRIDGE CERTIFICATE

• Až 51 študentov tretieho ročníka školy pristúpilo v dňoch 16.- 17.mája 2023 k vykonaniu  písomnej a ústnej časti skúšok pre získanie medzinárodného Cambridge certifikátu.

• Posledné zvonenie ...

• Veľmi symbolicky - v piatok 12.mája 2023 sa rozlúčili so školou naši maturanti. Prajeme im veľa šťastia na maturitných skúškach !

• Postup do medzinárodného kola Ekonomickej olympiády

• Ekonomickú olympiádu na Slovensku organizuje INESS – Inštitút ekonomických a spoločenských analýz v spolupráci s českým Institutem ekonomického vzdělávání (INEV).Tento rok si v Ekonomickej olympiáde otestovalo svoje vedomosti 10 120 študentov v online školských kolách, z ktorých postúpilo len 540 do ôsmich prezenčných krajských kôl. Vo finále, ktoré sa konalo vo štvrtok 4. mája 2023 v hoteli Devín v Bratislavesi zmeralo sily 50 najlepších študentov z celého Slovenska a nás veľmi teší, že medzi nimi boli aj študenti našej školy Šimon Podstavek a Samuel Chovan. Výborný výsledok dosiahol Šimon Podstavek, ktorý sa umiestnil na 4.mieste ( so stratou 1 bodu na 3.miesto ) a postúpil do medzinárodného kola súťaže. Blahoželáme !

• CERN 2023

• Celý deň strávený v jednom  z najväčších vedeckých centier v Európe Technorama Winterthur , úžasná návšteva sveta čokolády spojená s neobmedzenou ochutnávkou v čokoládovni Maison Cailler, prehliadka syrárne v Gruyére aj Monterux - rodiska slávneho Freddiho Mercury , nádherná Ženeva a na záver čerešnička na torte - návšteva najrozsiahlejšieho výskumného centra časticovej fyziky na svete CERNU. Takto bol zostavený program nezabudnuteľnej 5-dňovej exkurzie študentov 2. a 3.ročníka študijných odborov IKT do Švajčiarska, na ktorej sa zúčastnili v závere mesiaca apríl 2023.