• Olympiáda v španielskom jazyku

• Dňa 8.12.2010 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v španielskom jazyku, na ktorom sa zúčastnilo 14 žiakov 2. a 3.ročníka a súťažili v dvoch kategóriách. Víťazkou  v kategórii 2.ročníka sa stala Anna Mária Richnavská z II.C triedy a v kategórii 3.ročníka Ivana Šimková z III.C triedy (výsledky súťaže v časti aktuality ). Obe študentky nás budú reprezentovať na krajskom kole uvedenej súťaže. Srdečne blahoželáme !

• Olympiáda ľudských práv

• Dňa 8.decembra 2010 sa v našej škole uskutočnil prvý ročník školského kola olympiády ľudských práv , na ktorom sa zúčastnilo 6 študentov.Porota označila na základe výsledkov dvoch žiakov, ktorí sa umiestnili na 1.mieste - Adam Šubrt a Rado Dudáš z III.C triedy, ktorí budú zároveň našu školu reprezentovať na krajskom kole uvedenej súťaže. Na 2.mieste sa umiestnil opäť žiak z III.C triedy Stanislav Birošík a na 3.mieste žiak II.C triedy Tomáš Balogh. Srdečne blahoželáme !

• Školské kolo olympiády v nemeckom jazyku

• Dňa 6.decembra 2010 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v nemeckom jazyku, ktorého víťazkou sa stala žiačka III.C triedy Carina Gallová. Na druhom mieste sa umiestnil žiak I.D triedy Matúš Šuca a na 3.mieste Klaudia Otčenášová z I.D triedy.Carina Gallová nás bude reprezentovať na okresnom kole ONEJ. Srdečne blahoželáme !

• Školské kolo olympiády v anglickom jazyku

• Dňa 1.decembra 2010 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku, na ktorom sa zúčastnili 20 študenti všetkých ročníkov školy. Víťazom sa stal Adam Šubrt, žiak III.C triedy s počtom bodov 61. Na druhom mieste sa umiestnila Hanka Volfová z III.A triedy s počtom 55 bodov a na 3.mieste žiak III.B triedy Tomáš Sedláčik s počom bodov 54. Adam Šubrt nás bude reprezentovať na okresnom kole OANJ. Srdečne blahoželáme !

• Odborná prednáška fotografa a vydavateľa

• Dňa 29.11.2010 sa uskutočnila  pre študentov 1.ročníka študijného odboru Informačné a digitálne technológie odborná prednáška Ing.Karola Nowaka - fotografa a konateľa vydavateľstva Region Poprad, s.r.o.

• Úspech florbalového družstva

• Študenti našej školy sa dňa 23.11.2010 ako víťazi okresného kola zúčastnili krajského kola súťaže žiakov stredných škôl vo florbale a v silnej konkurencii obsadili pekné 3.miesto. Srdečne blahoželáme.

• Hodina deťom

• Dňa 12.novembra 2010 sa študenti krúžku  Aktívny podnikateľ  zúčastnili celoslovenskej zbierky " Hodina deťom " a napriek veľmi nepriaznivému počasiu vyzbierali v uliciach mesta Poprad 218 EUR.

• Dňa 15.11.2011 bol spustený do prevádzky nový vzdelávací portál. Pedagógovia využijú multimediálne spracované učebné texty ako učebné prípravy, študenti ako učebné texty. Pre učiteľov možnosť využitia databázy testových otázok pre tvorenie vlastných on-line testov s on-line hodnotením. Bližšie informácie www.virtual-academy.sk

• Víťaz okresného kola vo florbale žiakov SŠ

• Dňa 10.11.2010 sa družstvo našej školy stalo víťazom okresného kola súťaže žiakov stredných škôl vo florbale. Na 2.mieste sa umiestnilo družstvo  Obchodnej akadémie z Popradu  a na 3.mieste družstvo SPŠ z Popradu.Srdečne blahoželáme a veríme aj v úspešnosť na krajskom kole tejto súťaže  dňa  23.11.2010 v Sabinove.

• ART ACADEMY v rezidencii britského veľvyslanca

• Náš divadelný súbor ART ACADEMY prijal pozvanie britského veľvyslanca na Slovensku Michaela Robertsa a dňa 12.11.2010 odohrá divadelné predstavenie v anglickom jazyku  "Legenda o kráľovi Artušovi"  priamo v jeho v rezidencii za účasti významných hostí z verejného aj kultúrneho života.

• Mediálna komunikácia

• Dňa 5.novembra 2010 sa uskutoční pre študentov 1.ročníka študijného odboru Právo a podnikanie prednáška poradcu ministra hospodárstva pre komunikáciu Mgr.Róberta Mervu na tému " Mediálna komunikácia ".

• Virtuálny pracovný trh

• Dňa 4.novembra 2010 sa uskutoční pre žiakov 2.ročníka študijného odboru Právo a podnikanie prednáška Ing.Viery Kollárovej ( EURES ) na tému " Virtuálny pracovný trh ".

• Verejný ochranca práv SR

• Dňa 3.10.2010 sa uskutoční pre študentov študijného odboru Právo a podnikanie prednáška a beseda s Doc.JUDr.Pavlom Kandráčom , CSc., verejným ochrancom práv ( ombudsmanom ) v SR.

• Workshop " Aktívna mládež Európy "

• Európske informačné centrum Europe Direct Poprad organizuje  dňa 26.10.2010 na pôde našej školy  pre všetkých študentov 3. a 4. ročníkov stredných škôl z mesta Poprad interaktívnu prezentáciu spojenú s diskusiou " Aktívna mládež Európy " , v ktorej  budú predstavené možnosti využitia medzinárodných výmenných, študijných a pracovných programov.

• Oswienčim -Wieliczka- Krakow

• V dňoch 20. - 21.októbra 2010 sa študenti II.B a I.A triedy zúčastnili tematickej exkurzie do koncentračných táborov v Oswienčime , navštívili jedinečné múzeum - soľnú  baňu vo Wieliczke  a starú židovskú štvrť v Krakowe.( viď fotogalériu)

• Exkluzívna licencia na software Adobe

• Dňa 15.10.2010 škola zakúpila exkluzínu multilicenciu pre 250 ks PC - Adobe CS5 Master Collection pre všetkých učiteľov a študentov študijného odboru Informačné a digitálne technológie. Bližšie info v časti O škole - Hardware a software.

• Slovenčina trochu inak

• Dňa 15.októbra  2010 navštívi školu herečka, spisovateľka a scénaristka Milka ZIMKOVÁ, ktorá predstaví študentom školy ukážky z monodrám svojho "Divadla jedného herca"

• Rodičovské združenie

• Srdečne pozývame rodičov našich študentov na triedne rodičovské združenie , ktoré sa uskutoční v stredu 13.októbra 2010 o 16.00 hod. v priestoroch školy.