• PREZENTIÁDA  2024
          • PREZENTIÁDA 2024

• SSOSTA sa po prvýkrát zapojila do súťaže PREZENTIÁDA, ktorej cieľom je rozvíjať a podporovať prezentačné a komunikačné zručnosti žiakov, prácu v tíme , ale najmä ich tvorivosť a kreativitu.  Súťaž bola úžasná, inšpiratívna, navodila vynikajúcu atmosféru.

Do ďalšieho -  nominačného kola postupujú 4 tímy:

1. miesto: Lívia Požgayová a Sofia Vernarská (2.D)
            2. miesto: Sabína Hreňová a Katarína Nagyová (2.C)
            3. miesto: Tomáš Koštial a Marko Žofaj (2.A/2.C)
            4. miesto: Zuzana Czepiga a Sára Celušňáková (2.D)

• Re-power Camp

• 5. marca 2024 sa naši žiaci zúčastnili súťaže Re-power Camp, ktorá sa konala pod záštitou Junior Achievement Slovensko a partnera sútaže UNICredit bank.Cieľom súťaže bolo stimulovať kreatívne a inovačné schopnosti študentov. Študenti pracovali na reálnej výzve v 6-členných zmiešaných tímoch a ich úlohou bolo nájsť v obmedzenom čase najlepšie riešenie na danú tému a prezentovať ho pred odbornou porotou.

Naši študenti boli úspešní. Lucka Voľanská obsadila so svojím zmiešaným tímom krásne 1.miesto a Michaela Ella Kaprálová výborné 3.miesto. Srdečne blahoželáme !

• Debatná súťaž v anglickom jazyku

• Až 22 študentov 1.- 3.ročníka školy súťažilo v diskutovaní  na veľmi zaujímavú tému : "Mala by umelá inteligencia nahradiť učiteľa ? " . Zazneli argumenty pre aj proti, študenti zistili, že o téme by sa dalo debatovať ešte veľmi dlho a je to zároveň aj výborný spôsob zdokonaľovania sa v anglickom jazyku.

• "MAGIC BOX"

• "MAGIC BOX " vytvoril náš študent 4.ročníka Tomáš Marci ako hru na podporu tvorivosti ,kreativity, spolupráce a schopnosti efektívne spolupracovať v tíme pre študentov škôl. Cieľ bol splnený, hra zaujala a získala si svojich fanúšikov.

• Hviezdoslavov Kubín

• Podporiť u študentov záujem o literatúru, vytvárať vzťah k umeniu, naučiť ich vnímať a interpretovať umelecké dielo - to bolo cieľom školského kola súťaže v prednese poézie a prózy, ktoré sa vo veľmi príjemnej atmosfére uskutočnilo 23.februára 2024.