• O pohár primátora mesta Poprad

• Študenti školy Paťo Richtarčík, Marko Jína, Micolas Adrián Klauda, Viki Dlugošová , Michal Zuštiak a Aďo Lysák postavili na Turnaj v trojkovom basketbale  "O pohár primátora mesta Poprad " dve družstvá a dosiahli skvelé výsledky.  Zmiešané družstvo obsadilo 1.miesto a  chlapčenské  družstvo 3.miesto. Blahoželáme !

• Krajské kolo TMF

• Na krajskom kole súťaže Turnaj mladých fyzikov dosiahli  naši študenti 2.ročníka výborné výsledky. Družstvo v zložení Grétka Ištoková, Peter Gonda, Marko Chudík a Vladislav Mitický obsadili ako jediné družstvo strednej odbornej školy vynikajúce 2.miesto.Turnaj mladých fyzikov je súťaž  družstiev stredoškolákov vo fyzike. Spája v sebe myšlienky Fyzikálnej olympiády (riešenie príkladov) s myšlienkami stredoškolskej odbornej činnosti (prezentácia riešenia nejakého problému pred odbornou porotou). Úlohou súťažiacich je každý rok vypracovať 17 náročných úloh z rôznych oblastí fyziky tak, aby ich mohli prezentovať pred odbornou porotou.

• Planetárium ASTRO SHOW na SSOSTE

• Vďaka modernej digitálnej sférickej projekcii, obrazu premietanému na celú plochu kupoly prenosného planetária a  priestorovému zvukovému systému získali študenti školy množstvo nových informácií a poznatkov zo sveta vesmíru.

• Výborné výsledky na KK ONEJ

• Študent 2.ročníka našej školy Amine Aouji obsadil v kategórii 2D na krajskom kole olympiády v nemeckom jazyku výborné 2.miesto  a naša prváčka Valentina van Veen v kategórii 2C veľmi pekné 4.miesto. Srdečne blahoželáme !

• Školské kolo SOČ

• 30 inšpiratívnych nápadov, svedčiacich o tvorivosti, širokom rozhľade, riešení skutočných problémov praxe , ale aj o koníčkoch a zaujímavom využívaní voľného času našich študentov...to sú atribúty nášho školského kola súťaže Stredoškolskej odbornej súťaže. Veríme, že porota správne vybrala tie najlepšie práce , ktoré budú súťažiť na krajskom kole SOČ 1.apríla 2022. Držíme palce !

• NET@FIIT 2022

• Súťaž NET@FIIT 2022 , ktorá sa konala 7.2.2022 na FIIT STU v Bratislave, je súťaž stredoškolákov zameraná na overenie vedomostí z oblasti počítačových sietí, najmä konfigurácie aktívnych sieťových prvkov, ako sú prepínače a smerovače.

Študenti našej školy dosiahli  na tejto súťaži   vynikajúce výsledky. Matúš Záremský obsadil  2.miesto, Damián Regeš  3.miesto, Patrik Boržík 5.miesto  a Branislav Sivanič 6.miestoSrdečne blahoželáme !

• Víťazstvo na KK OANJ

• Naša študentka 1.ročníka Veronika Mikulová presvedčivo zvíťazila na krajskom kole olympiády v anglickom jazyku a postúpila na celoštátne kolo súťaže. Blahoželáme a  veľmi držíme palce vo finále súťaže !

• EXPERT - geniality show 2021/22

• V celoslovenskej vedomostnej súťaži žiakov stredných škôl EXPERT- geniality show 2021/22 dosiahli študenti školy výborné výsledky. V kategórii študentov 1. a 2.ročníka obsadil v téme "Mozgolamy" Vladislav Mitický vynikajúce 2.miesto a v celkovom poradí skončil na 13.mieste v konkurencii 1183 súťažiacich. V kategórii študentov 3. a 4.ročníka   obsadil 2.miesto v téme "Tajomstvá prírody "  Damián Regeš  a v celkovom poradí sa umiestnil na úžasnom 3.mieste. Krásne - 10.miesto v celkovom poradí dosiahol aj Jakub Urban.  Blahoželáme !

• Diskusné fórum SSOSTY

• Inšpiratívne, obohacujúce, úprimné a zaujímavé . Také bolo dnešné piatkové predpoludnie , počas ktorého sa stretli naši maturanti - študenti 4.ročníka s našimi absolventmi, študentmi rôznych vysokých škôl na Slovensku aj v Čechách a diskutovali s nimi o ich pozitívnych aj negatívnych skúsenostiach s vysokoškolským štúdiom. Cenné a naozaj úprimné priateľské  rady  "navždy našich Ssoťákov " študenti veľmi ocenili a možno aj úplne zmenili ich pôvodné rozhodnutia. Ďakujeme !

• Lyžiarsky a snowboardový  kurz
          • Lyžiarsky a snowboardový kurz

• Príjemné počasie, dostatok snehu, upravené svahy, komfortné ubytovanie,dobrá strava a nadovšetko výborná nálada po mesiacoch neustáleho obmedzovania - to sú atribúty, ktoré sprevádzali počas celého  týždňa našich druhákov a tretiakov na lyžiarskom a snowboardovom kurze v rezorte Levočská dolina.

• Víťazka OANJ

• Naša študentka 1.ročníka Veronika Mikulová zvíťazila na okresnom kole olympiády v anglickom jazyku a postúpila na krajské kolo súťaže. Blahoželáme a držíme palce v ďalšej súťaži !

• Projektové dni SSOSTY

• V škole sa v hneď v úvode nového roku 2022 uskutočňujú PROJEKTOVÉ DNI SSOSTY , ktorých cieľom je v rámci rovesníckeho neformálneho vzdelávania prezentovať kreatívne témy úspešných projektov odborných súťaží  študentom prvých troch ročníkov školy.

• Prvenstvo v OKM

• Viac ako 70 škôl z celého Slovenska sa zapojilo do prvého kola Olympiády kritického myslenia. Naša škola získala prvenstvo v počte zapojených žiakov.  V 1.kategórii dosiahol najlepší výsledok náš študent I.A triedy Šimon Podstavek ( 5.miesto). V 2.kategórii dosiahol najlepší výsledok náš študent IV.B triedy Damián Regeš ( 9.miesto).

• Olympiáda kritického myslenia

• Študenti školy sa v stredu 15.12.2021 zapojili do Olympiády kritického myslenia. Je to súťaž pre žiakov stredných škôl, zameraná na overovanie a vyhľadávanie informácií, identifikáciu logických chýb, interpretáciu dát a štatistík a formulovanie argumentov. Prebieha v dvoch vekových kategóriách a troch súťažných kolách od decembra do mája.