• PRAHA 2019

• Poznávací pobyt v Prahe  u našej partnerskej školy SSOŠ pro administrativu EU bol naplnený bohatým programom - spoznávaním Prahy a jej histórie, vyhliadkovou plavbou po Vltave, návštevou ZOO aj divadelného predstavenia. Najkrajšie sú však zážitky zo vzájomného spoznávania, česko - slovenského súperenia v rôznych súťažiach, pri ktorých vznikajú krásne priateľstvá...

• Skvelé výsledky na maturitných skúškach

• Naši maturanti dosiahli vynikajúce výsledky v externej časti maturitných skúšok aj v tomto školskom roku 2018/2019 .  V kategórii stredných odborných škôl v rámci celej SR ( cca 460 škôl) sa umiestnili v predmete anglický jazyk B1  na 1.mieste , v slovenskom jazyku a literatúre na 4.mieste  a v matematike na 1.mieste !

• Simulovaný súdny spor

• Študenti 3.ročníka študijného odboru Právo a podnikanie dňa 11.júna 2019 preukázali svoje vedomosti z predmetu praktikum právnych podaní predvedením  dvoch simulovaných súdnych sporov.

• VÍŤAZI EUSTORY 2019

• Monika Chovancová, Bea Špaková a Patrik Ištvanko sa so svojou prácou " 30 rokov nežnej slobody" stali víťazmi súťaže EUSTORY 2018/19 , ktorú vyhlasuje Slovenské centrum pre komunikáciu a rozvoj. Dňa 21.6.2019 si preberú cenu na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí v Bratislave. Srdečne blahoželáme !

• ROZBEHNI SA !

• V utorok 04. 06. 2019 sa uskutočnilo finále projektu "Rozbehni sa !" pod záštitou firmy Embraco v Spišskej Novej Vsi. Z celkového počtu 31 tímov postúpili do 7-členného finále 2 projekty našej školy. Daniela Marušincová a Nikola Štefániková (III.A) uspeli s projektom cestovného vankúša s úložným priestorom a obdržali 1300,- EUR na ďalší rozvoj svojho podnikateľského nápadu. Zuzana Hricová (I.C) sa presadila s produktom mobilnej aromaterapie a na úspešné pokračovanie jej bolo vyčlenených 3000,- EUR.

• Kurz na ochranu života a zdravia

• Študenti 3.ročníka absolvujú v dňoch 5.- 7.júna 2019 v Pieninskom národnom parku v Červenom Kláštore "Kurz na ochranu života a zdravia", v rámci ktorého absolvujú rafting na Dunajci,vystúpia na Tri koruny, stretnú sa s predstaviteľmi Pienapu a hasičského a záchranného zboru a  tiež získajú základné zručnosti potrebné na prežitie v prírode.

• Slávnostné odovzdávanie maturitných vysvedčení

• Novým "absolventom" školy - našim úspešným maturantom slávnostne odovzdáme maturitné vysvedčenia v pondelok 27.mája 2019 o 16.00 hod. vo veľkej zasadačkre  Mestského  úradu v Poprade. Súčasťou tohto záverečného aktu bude aj vyhlásenie " Osobnosti maturitného ročníka 2019 ". Srdečne pozývame všetkých rodičov a priateľov školy !

• Veľa šťastia na maturitách !

• Všetkým našim maturantom prajeme na ústnych maturitných skúškach šťastnú ruku pri výbere tej správnej otázky, mnoho  dobrých myšlienok a "pohodové" maturitné komisie.

• Účelové cvičenie

• Študenti 2. ročníka sa v pondelok 20.5.2019 zúčastnili svojho v poradí tretieho účelového cvičenia a študenti 1.ročníka sa vo štvrtok 23.5.2019 tiež zúčastnia druhého účelového cvičenia.

• SSOSTA na odborných exkurziách

• Študenti informačných a digitálnych technológií prvého a druhého ročníka  počas tohto týždňa absolvovali  dve veľmi zaujímavé exkurzie  - do vodnej elektrárne "Turbína" v Huncovciach a do firmy MEZ Elektromotory , s.r.o.Kežmarok. Študenti druhého ročníka študijného odboru právo a podnikanie navštívili Tatravagónku, a.s. Poprad.

• BANKOMAT NÁPADOV 2019

• Do finále celoslovenskej súťaže Bankomat nápadov 2019 v kategórii stredné školy postúpili až dva naše tímy   a oba boli veľmi úspešné !  HG team  v zložení  Aurélia Jendrušáková a Veronika Nečasová obsadili  krásne 3.miesto a tím  Z Generation v zložení  Jana Zekuciová a Adam Dúbravec  obsadili  výborné 2.miesto ! Veľká vďaka patrí Ing.Jane Marcinovej , pod taktovkou ktorej sa na súťaž pripravovali.

• FCE certifikát

• 28 študentov školy pristúpi v dňoch 15.-16.mája 2019 k vykonaniu písomnej a ústnej časti skúšok pre získanie medzinárodného Cambridge certifikátu.

• Súťaž projektových tímov v študijnom odbore IDT

• Dňa 02.05.2019 súťažíli aj žiaci tretieho ročníka z odboru IDT v súťaži projektových tímov SSOSTA IT Challenge 2019. Odborná hodnotiaca komisia, ktorej predsedom bol Gabriel Galgóci, prezident Americkej obchodnej komory, vyhlásila tri naúspešnejšie tímy a tiež celkového víťaza. Víťazným tímom sa stali Agrovinky (supermarket s ponukou farmárskych výrobkov), ktorý pracoval pod vedením  Mateja Ravasa. Vo svojom zadaní projektu mali členovia tímu  spracovať kompletnú vizuálnu identitu firmy na základe presne zadefinovaných konkrétnych požiadaviek.

• FINALISTI súťaže Bankomat nápadov 2019

• Do súťaže BANKOMAT  NÁPADOV 2019 sa v tomto roku zapojilo 50 súťažných tímov. Do finále súťaže v kategórii stredné školy postúpili až dva naše tímy  : HG team ( Aurélia Jendrušáková a Veronika Nečasová ) a Z Generation ( Jana Zekuciová a Adam Dúbravec ) , ktoré svoje projekty pripravovali pod taktovkou Ing.Jany Marcinovej. Blahoželáme a veľmi držíme palce vo finále súťaže !

• Súťaž projektových tímov v študijnom odbore Právo a podnikanie

• 26.apríla 2019  opäť súťažili projektové tímy vytvorené zo študentov III.C a III.D triedy so svojím podnikateľským plánom pred hodnotiacou komisiou. Víťazným tímom sa stal tím Čipadejl, v prospech ktorého rozhodol originálny nápad, vizuál prezentácie, používanie odbornej terminológie a samozrejme prezentačné zručnosti.

• Girl´s day 2019

• Deň žien v IT  - to je celosvetová akcia, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 25.4.2019 pre všetky "ženy v IT ", čo samozrejme znamená pre všetky naše dievčatá informatičky. V tento deň navštívia Fakultu riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline a firmu AT&T v Košiciach a prežijú deň s veľmi zaujímavým a podnetným programom.