• Beseda s redaktorkou TV Markíza

• Mediálny svet , jeho možnosti a tvorba reportáží  - to boli  dňa 23.novembra 2018 témy besedy študentov 2.ročníka študijného odboru Informačné a digitálne technológie a členov SSOSTA TV  s redaktorkou Televízie Markíza PhDr. Luciou Lukušovou.

• SOSŤÁCKA  kvapka krvi
          • SOSŤÁCKA kvapka krvi

• V pondelok 12.11.2018 sa opäť v priestoroch školy uskutočnila naša "Sosťácka študentská kvapka krvi" a až 41 študentov školy darovalo túto najcennejšiu tekutinu s nádejou, že pomôže všetkým, ktorí túto pomoc potrebujú. Ďakujeme !

• Mladý filmový tvorca - Benjamín Haverla

• Benjamín Haverla- náš informatik, študent 2.ročníka, si opäť prevezme ocenenie !  V celoslovenskej súťaži  "Mladý filmový tvorca"  , ktorú organizuje Agentúra pre vzdelanie a vedu Fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK v Bratislave, obsadil krásne 3.miesto.  Cenu si prevezme na slávnostnom vyhlásení víťazov na Veľtrhu bibliotéky a pedagogiky v Bratislave. Srdečne blahoželáme !

• Jáchymovské peklo

• Zážitkové učenie pre študentov 3.ročníka , tentokrát na tému nútených prác nespravodlivo odsúdených v uránových baniach pod príznačným názvom " Jachymovské peklo" , bolo opäť nabité emóciami, úplne novými informáciami  a sprostredkované priamym účastníkom pánom Lenkavským a členom správnej rady ÚPN p.Ondrejom Krajňákom. Ďakujeme !

• Rodičovské združenie

• Srdečne pozývame všetkých rodičov našich žiakov 1. až 3.ročníka na triedne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční v stredu 17.októbra 2018 o 16.30 hod. v jednotlivých učebniach školy.

• CECHOVAČKA

• Od stredy 24.októbra 2018 sú už naši prváci naozaj "SSOSŤÁCI". Splnili všetky úlohy , sľúbili všetko možné aj nemožné svojim starším spolužiakom , boli slávnostne pasovaní a označení... Sú NAŠI.

• ZENIT v programovaní

• Školské kolo súťaže " ZENIT v programovaní " sa uskutoční v utorok 16.októbra 2018 pre žiakov 2. až 4. ročníka  študijného odboru Informačné a digitálne technológie.

• Vzdelávame pre budúcnosť

• V utorok 9.októbra 2018 sa v našej škole uskutoční Konferencia 2018 - vzdelávame pre budúcnosť , počas ktorej sa účastníci dozvedia nielen informácie o nových technológiách využiteľných pri riadení školy a vo vyučovacom procese, ale zároveň sa budú môcť zúčastniť aj zaujímavých workshopov. Program bude vedený odborníkmi zo spoločnosti Microsoft, pedagógmi, ktorí so spoločnosťou Microsoft spolupracujú a partnermi.

• Hrady a zámky južnej Moravy

• Študenti školy  navštívia v dňoch 3.- 5.októbra 2018 v rámci spoznávania kultúry a tradícií šľachtických rodov a historických pamiatok  hrady a zámky južnej Moravy a Brna - Lysíc, Rájca nad Svitavou, Špiberka, Ledníc a Mikulova.

• Exkurzia Oswienčim - Krakow - Wielička

• Študenti školy v rámci exkurzie navštívia v dňoch 2.- 3.októbra 2018 múzeum oboch koncentračných táborov v Oswienčime, historickú dominantu Poľska - Krakow a soľnú baňu vo Wieličke.

• DEŇ JAZYKOV  NA  SSOSTE
          • DEŇ JAZYKOV NA SSOSTE

• Srdečne pozývame všetkých študentov a priateľov školy na "Deň jazykov na SSOSTe", ktorý sa uskutoční 28.septembra 2018 od 08,30 hod. v priestoroch školy. Prejdite s nami Japonsko, USA,Francúzsko,Španielsko, Mexiko,Taliansko, Nemecko a naše krásne Slovensko, zažite  atmosféru týchto krajín , nasajte ich vôňu a chute.

• Účelové cvičenie

• Študenti prvého a druhého ročníka sa v stredu  19.septembra 2018 zúčastnia povinného účelového cvičenia žiakov.

• Konzultačné hodiny

• Od  pondelka 17.septembra 2018  môžu všetci študenti využívať konzultačné hodiny pedagogických zamestnancov školy.

• ADAPTAČNÝ  KURZ  PRVÁKOV
          • ADAPTAČNÝ KURZ PRVÁKOV

• Školský rok 2018/2019 začali naši prváci adaptačným kurzom vo Vernári, na ktorom hneď od prvej chvíle panovala výborná nálada.

• Krásne prázdniny !

• Všetkým našim zamestnancom, študentom a priateľom školy prajemé úžasné leto, plné oddychu a krásnych zážitkov !

• Úžasné výsledky FCE

• Študenti školy dosiahli výborné výsledky na skúškach FCE Cambridge Englisch : z rekordného počtu 39 prihlásených  študentov až 12 získalo certifikát na najvyššej úrovni C1 a 25 študentov na úrovni B2. Srdečne blahoželáme !