• Net@FIIT 2019

• Súťaž stredoškolákov zameraná na overenie vedomostí z oblasti počítačových sietí, najmä konfigurácie aktívnych sieťových prvkov, ako sú prepínače a smerovače - to je súťaž Net@FIIT 2019, ktorej vyhlasovateľom je Fakulta informatiky a informačných technológií STU v Bratislave.  Študenti  našej školy sa súťaže zúčastnili po prvýkrát a boli veľmi úspešní - Mário Harvan obsadil 1.miesto, Lukáš Berko 4.miesto a Juraj Martiček 6.miesto ! Srdečne blahoželáme !

• Marketing v Martinuse

• Študenti prvého aj druhého ročníka študijného odboru Právo a podnikanie sa v piatok 8.februára 2019 zúčastnili tvorivého stretnutia "Marketing v Martinuse ".

• Polročné prázdniny

• Študenti školy si dňa 31.januára 2019  prevzali  "Výpis klasifikácie prospechu, správania a dochádzky za prvý polrok školského roka 2018/2019 ", podpísaný triednym učiteľom. Polročné prázdniny sú v piatok 1.2.2019, vyučovanie v druhom polroku sa začne v pondelok 4.2.2019.

• EXPERT GENIALITY SHOW 2019

• V súťaži Expert - geniality show 2018/19 súťažilo v rámci celého Slovenska v kategórii  O34 až 1153 súťažiacich. Celkovým víťazom tejto kategórie sa stal náš Tomáš Bella  a nedali sa zahanbiť ani ostatní študenti, čo dokazuje  5.miesto Daniela Lapšanského a 7.miesto Natálie Ďugelovej. Celkovo sa do súťaže zapojilo 62 študentov školy. Srdečne blahoželáme k výborným výsledkom !

• Lyžiarsky a snowboardový kurz

• Krásne počasie, dokonale zasnežené a upravené svahy, komfortné ubytovanie,dobrá strava a nadovšetko výborná nálada - veríme, že to sú atribúty, ktoré budú počas celého tohto týždňa sprevádzať našich druhákov na lyžiarskom a snowboardovom kurze v rezorte Levočská dolina.

• Víťaz obvodného kola olympiády ANJ

• Študent 4.ročníka  Jakub Suchár zvíťazil na obvodnom kole olympiády v anglickom jazyku a postúpil na krajské kolo. Srdečne blahoželáme a prajeme úspech v ďalšej súťaži !

• Spoločenská a biznis etiketa

• Pridanou hodnotou ku vzdelávaniu na našej škole je aj školenie študentov 4.ročníka v oblasti spoločenskej a business etikety profesionálnou lektorkou  v oblasti biznis protokolu PhDr. Tatianou Lesayovou, ktoré sa uskutočnilo v pondelok 21.januára 2019.

• Najúspešnejšia škola súťaže Junior Freshhh 2018

• Naša škola sa stala najúspešnejšou školou v 6.ročníku súťaže Junior Freshhh, zameranej na prírodovedné predmety . V utorok 15.januára 2019 prevzal   Mgr. Michal Brezina  v Bratislave  symbolický šek na finančnú odmenu 1 000,- EUR .  Zároveň 4 naše tímy skončili medzi 5 najúspešnejšími tímami SOŠ a postúpili do celoslovenského prezenčného finále , v ktorom obsadili vynikajúce 1.,2.,3. a 4. miesto. Víťazný tím je z III.B triedy v zložení Matej Ravas,Dominik Baluch a Kristián Drucker.  Blahoželáme !

• "Rozbehni sa !

• Do inkubačného programu projektu " Rozbehni sa" postúpili až 3 tímy študentov III.B a III.A triedy so svojimi  inovačnými  projektmi , na ktorých budú ďalej pracovať pod dohľadom skúsených mentorov.

• VIANOCE 2018

• Aj na SSOSTE sú už Vianoce ! Dnes nám študentská spoločnosť ponúkla kapustnicu, pred nami upečené výborné rezne i klobásky a vianočný punč. Zajtra máme "Vianočný deň hudby" a v piatok finále  .... v triedach aj v telocvični. Všetkým našim študentom, ich rodičom, zamestnancom školy a tiež všetkým, ktorí majú našu školu radi, prajeme krásne Vianoce a v roku 2019 zdravie, úspech a pokoj v duši !

• Víťazi FLL

• Na regionálnom turnaji Lego robotov, ktorý sa v tomto roku už po štvrtýkrát konal na našej škole , sa náš tím SSOSTA   OXEN BOT    v súťažnej kategórii výskumný projekt umiestnil na 2.mieste, v súťažnej kategórii tímová práca na 1.mieste a v súťažnej kategórii Robot Design na 1.mieste . Stali sa tak celkovým víťazom turnaja  a postúpili do medzinárodného kola!

• Do Viedne po stopách Cervantesa a Goetheho

• Jazykovo-poznávacia exkurzia poskladaná z návštevy nemeckého Goetheho inštitútu, španielskeho inštitútu Cervantes, ambasád SRN a Španielskeho kráľovstva,divadelného predstavenia v divadle Astorka a návštevy historického centra Viedne i vianočných trhov - to bol dvojdenný program 44 študentov školy v tomto krásnom predvianočnom čase.

• eSport - SSOSTA Gaming Cup

• 30.11.2018 sa  naša škola premenila na jedno síce organizované, ale veľké hracie pole , pretože všetci študenti študijného odboru Informačné a digitálne technológie  boli priamymi účastníkmi prvého ročníka eSport - SSOSTA Gaming Cup, v rámci ktorého  okrem samotného turnaja  so 101 aktívnymi hráčmi boli zrealizované aj veľmi zaujímavé prednášky o programovaní, eSporte a tvorbe hier.

• Krajské kolo ZENIT v programovaní

• Pekný úspech na krajskom kole súťaže ZENIT v programovaní dosiahol v kategórii B (  1. a 2.ročník SŠ) Jakub Krnáč , ktorý obsadil 3.miesto . Srdečne blahoželáme !

• PYGMALION

• Adaptáciu  diela klasickej literatúry  G.B Shawa  PYGMALION  v divadelnom predstavení  spoločnosti AMERICAN DRAMA GROUPE EUROPE  v anglickom jazyku spoznali študenti školy 28.novembra 2018 v historickej budove starej radnice v Košiciach.

• Kritické myslenie do praxe

• Prezentačno- diskusné workshopy  k téme kritické myslenie a nenávistné prejavy na internete boli dňa 28.11.2018 zaujímavým programom pre všetkých žiakov 1.ročníka , ktorý bol pripravený v spolupráci s Centrom pre podporu neformálneho vzdelávania .

• Beseda s redaktorkou TV Markíza

• Mediálny svet , jeho možnosti a tvorba reportáží  - to boli  dňa 23.novembra 2018 témy besedy študentov 2.ročníka študijného odboru Informačné a digitálne technológie a členov SSOSTA TV  s redaktorkou Televízie Markíza PhDr. Luciou Lukušovou.