• NAG 2019 - vynikajúce výsledky !

• Sme hrdí na výsledky študentov našej školy na 14.ročníku prestížnej študentskej súťaže NetworkingAcademy Games ( NAG 2019), pretože ukázali svoje vedomosti a a praktické zručnosti z oblasti počítačových sietí,ktoré získali štúdiom v rámci NetAcad programu. V kategórii družstiev HS3 obsadilo 2. miesto družstvo v zložení Mário Harvan, Juraj Martiček a Samuel Bučák  a 5. miesto Lukáš Berko, Daniel Lavko a Samuel Daráni. V kategórii jednotlivcov UNI -  2. miesto obsadil Mário Harvan a 3.miesto Juraj Martiček. Veľké poďakovanie patrí ich učiteľom  Ing.Janke Jurkovičovej a Ing.Jánovi Kovalčíkovi. Blahoželáme !

• Exkurzia do väznice

• Študenti 3.ročníka študijného odboru Právo a podnikanie sa dňa 28.marca 2019 zúčastnia exkurzie do Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Levoči.

• Rodičovské združenie

• Pozývame všetkých rodičov na triedne rodičovské združenie, ktoré sa ukutoční v stredu 20.marca 2019 o 16.30 hod. v jednotlivých učebniach školy.

• Ples SSOSTY

• Výborný program, skvelá atmosféra, bohatá tombola a skoro 150 krásne oblečených a vysmiatych mladých ľudí - to je základná charakteristika 9.ročníka PLESU SSOSTY, ktorý úspešne zorganizovala na záver fašiangov naša JA firma VENIT.

• Prečo by sme mali ísť voliť v európskych voľbách ?

• Táto otázka a odpovede na ňu odzneli v piatok 1.marca 2019  na stretnutí študentov 3. a 4.ročníka študijného odboru Právo a podnikanie s pánom Vladimírom Bilčíkom z Katedry politológie FiF UK v Bratislave a vedúcim výskumného programu o Európskej únii v Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku.

• Akcia "Červený kríž"

• Pod taktovkou študentskej školskej rady sa v piatok 1.marca 2019 uskutočnila na škole v úplne novom  a veľmi zaujímavom šate akcia "Červený kríž ". Všetci študenti mali možnosť absolvovať stretnutia s členmi Červeného kríža  na rôznych stanovištiach  a oprášiť si tak ( či možno aj získať) vedomosti a zručnosti o ošetrovaní poranených, podaní prvej pomoci v rôznych situáciách, ale aj o histórii a poslaní ČK. Výborná akcia !

• Workshop v spoločnosti AT&T

• Študenti 3. a 4.ročníka študijného odboru Informačné a digitálne technológie sa dňa 27.2.2019 zúčastnili veľmi zaujímavého a podnetného workshopu zameraného na riešenia problémov počítačových sietí v spoločnosti AT&T v Košiciach.

• Soft skills na SSOSTE

• Ďalšia pridaná hodnota ku vzelávaniu na SSOSTE - seminár o význame "mäkkých zručností" - teda prezentačných, komunikačných a emocionálnych zručností sa uskutočnil v utorok 26.2.2019 pre študentov 4.ročníka školy. Lektormi , ktorí zaujali informáciami, zručnosťami , ale aj osobným príbehom, boli pán Rastislav Milko a pán Attila Tóth z AT&T Košice.

• Simulované prezidentské voľby na SSOSTE

• V piatok 15.februára 2019 sa všetci študenti školy zapojili do simulovaných volieb prezidenta SR  - odskúšali si ich organizáciu, prácu vo volebnej komisii,  výber vhodného kandidáta i náročné sčítavanie hlasov. Výsledok mnohých prekvapil a určite bude zaujímavé jeho porovnávanie so skutočným výsledkom 1.kola prezidentských volieb.

• DIGITÁLNA JEDNOTKA 2018 - TATRANSKÁ AKADÉMIA

• Predstavitelia a členovia Digitálnej koalície – Národnej koalície pre digitálne zručnosti a povolania Slovenskej republiky sa stretli na výročnom zasadnutí, ktoré sa konalo na pôde Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v Bratislave. Hlavnými bodmi programu boli odpočet plnenia záväzkov Digitálnej koalície, prezentácia pristupujúcich členov a odovzdanie ocenení Digitálna jednotka 2018. Výročného zasadnutia sa zúčastnili predseda vlády SR a čestný predseda Digitálnej koalície Peter Pellegrini, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu a predseda predstavenstva Digitálnej koalície Richard Raši, prvý viceprezident ITASu a predseda výkonného výboru Digitálnej koalície Mário Lelovský a zástupcovia členských subjektov. Hostiteľom podujatia bol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Naša škola získala ocenenie DIGITÁLNA JEDNOTKA 2018 !

• Úspech na krajskom kole ONEJ

• Patrik Lorko, študent III.C triedy , obsadil na krajskom kole olympiády v nemeckom jazyku v mimoriadne náročnej kategórii II.C vynikajúce 3.miesto. Srdečne blahoželáme !