• Prepojenie vzdelávania Tatranskej akadémie na prax ...

• „ Študenti SSOSTY nemôžu byť 4 roky zatvorení v škole a potom vypustení do reálneho sveta, aby  s očami rozšírenými od úžasu zistili , že tam vonku je všetko úplne iné... Musia sa čo najviac priblížiť ku realite firemného a podnikateľského prostredia už na škole, musia sa stretávať s odborníkmi z praxe, musia konfrontovať svoje naučené teoretické poznatky so skutočným životom, naučiť sa nachádzať praktické riešenia, premýšľať v súvislostiach, pracovať v tímoch,  ale tiež  získavať aj skúsenosti s prezentovaním  a hlavne realizovaním vlastných projektov . Prepojenie vzdelávania na prax  je spolu s poskytovanou kvalitou vzdelávania základnou prioritou , alfou a omegou vzdelávania na Tatranskej akadémii v Poprade“, uviedla riaditeľka školy Beáta Mitická . Pravdivosť jej slov potvrdzuje aj skutočnosť . Škola má podpísané memorandum o spolupráci so šiestimi podnikateľskými subjektami.  Reálnym výsledkom tejto spolupráce je napríklad aj 2.marca uskutočnené dopoludnie s odborníkmi firmy AT&T Global Network Services Slovakia, ktoré pozostávalo z teoretickej aj praktickej časti, zameranej najmä na bezpečnosť bezdrôtových technológií. Táto aktivita nadväzovala na pravidelné videokonferenčné tréningy. Študenti študijného odboru Právo, ekonomika a podnikanie sa 3.februára stretli na pôde školy s poslankyňou NR SR , bývalou ministerkou spravodlivosti  Doc.JUDr, PhD..Luciou Žitňanskou a besedovali s ňou o aktuálnych otázkach práva a jeho vymožiteľnosti v rámci SR. S okresnou prokurátorkou JUDr.Denisou Pacalajovou spolupracujú študenti školy na projekte SOČ o superrýchlom trestnom konani. Pridanou hodnotou ku vzdelávaniu je  aj januárové školenie študentov 4.ročníka v oblasti spoločenskej a business etikety profesionálnou lektorkou PhDr.Tatianou Lesayovou. Študenti si zorganizovali simuláciu volieb do NR SR a navštívili Ústav na výkon trestu odňatia slobody v Levoči. Škola pravidelne organizuje celoškolské akcie  “ Projektový deň SSOSTY”, ktorým už koncom budúceho týždňa určite zvýši latku úrovne, pretože jednotlivé projektové tímy študentov 3.ročníka budú súťažiť pred odbornou i rodičovskou verejnosťou. Kamienkom, ktorý dopĺňa mozaiku aktivít prepojenia teórie s praxou, je celoročná reálna podnikateľská činnosť študentskej spoločnosti Casholders, ktorá svojimi podnikateľskými aktivitami spestruje život školy.

Súkromná stredná odborná škola  patrí medzi dynamicky rastúce stredné odborné školy a ponúka dva študijné odbory – Právo, ekonomika a podnikanie a Informačné a digitálne technológie. V unikátnych odboroch ponúka kvalitné vzdelávanie, ktoré je nielen kvalitnou prípravou pre štúdium na vysokej škole, ale aj dostatočnou prípravou pre prax.