• Vzdelávanie pedagógov

• Špecifický cieľ : Odborne pripraviť a motivovať pedagógov pre zavádzanie zmien potrebných na premenu tradičnej školy na modernú.

Cieľ aktivity : Vzdelávaním pedagógov školy, ktorí budú zabezpečovať výučbu vybraných predmetov inovatívnymi metódami s využitím IKT, sa dosiahne kvalitatívne a kvantitatívne zvýšenie kľúčových zručností, vedomostí a návykov absolventov SŠ v nadväznosti na aktuálne a perspektívne požiadavky vedomostnej spoločnosti a potreby  trhu práce.

Prehľad školení :

2.1.1 Školenie na uplatnenie informačných technológii vo vyučovacom procese

Vzdelávanie je zamerané na zvýšenie zručností pedagogických zamestnancov pri používaní IKT vo vyučovaní. Absolvent vie správne zapojiť a sprevádzkovať interaktívnu tabuľu, vizualizér, projektor, vie použiť kameru, fotoaparát, iné zariadenia na prácu s multimediálnymi materiálmi. Vie obsluhovať danú techniku a aktívne ju používať vo vyučovaní.

Obsah školenia:

• ukážky využívania IKT a didaktickej techniky na účely vzdelávania za účelom predvedenie rozsahu a širokej škály
        • využitie modernej didaktickej techniky a dataprojektora vo vyučovacom procese, projektové vyučovanie a alternatívne formy vzdelávania
        • základné princípy interaktívnej tabule a interaktívnych zariadení
        • moderné učebné pomôcky a učebné materiály
        • využitie Office softvérov spolu s interaktívnym softvérom vo vyučovaní
        • práca s interaktívnymi technológiami a základy obsluhy interaktívnej technológie a zariadení
        • praktické cvičenia s používaním techniky

Zabezpečenie školenia:

•  pre efektívnosť a účelnosť školenia je podmienkou zabezpečiť PC a didaktickú techniku v takom množstve, resp. v takej organizácii školenia, ktorá umožní individuálnu prácu s ňou každému účastníkovi

Rozsah školenia: 30 hod., v tom min. 12 hodín prezenčne,

Počet účastníkov: 18

Absolvent si dokáže osvojiť súbor informácií o možnostiach využitia práce s multimédiami a internetom, získa praktické zručnosti pri ovládaní najnovšej didaktickej techniky potrebnej na prácu s multimédiami a internetom, naučí sa vo výchovno-vzdelávacom procese aplikovať využívanie IKT, multimédií a internetu v rôznych formách.

2.1.2.  Digitálna príprava na vyučovaciu hodinu

Vzdelávanie je zamerané na získanie ucelenej metodiky založenej na využití informačných technológií za účelom prípravy, ale i realizácie digitálneho obsahu výučby, ktorá je aplikovateľná vo všetkých vyučovacích hodinách a na zdokonaľovanie profesijných kompetencií pedagogických zamestnancov na nadštandardný výkon pedagogickej činnosti a pripraviť ich na aktívne a tvorivé využívanie IKT, multimédií a internetu vo výchovno-vzdelávacom procese.

Obsahom vzdelávania je:

• príprava modulu vyučovacích hodín na vybranú tému s maximálnym využitím IKT, ktorých výsledkom bude: multimediálna prezentácia učiteľa, študentské práce (napr. prezentácie na zadanú tému, ale i navrhnuté webové stránky podľa témy modulu)
        • vytvorenie nástrojov pre hodnotenie práce žiakov
        • bezpečná práca s internetom, práca s informáciami
        • organizácia práce v počítačovej učebni a v triede
        • práca so študentmi so špeciálnymi potrebami

Záverečné skúšky: Účastníci si počas kurzu vytvoria krátku prípravu na hodinu s využitím digitálneho obsahu, ktorej prezentácia bude ohodnotená spätnou väzbou lektora i účastníkov vzdelávania, ktorej výstupy skvalitnia túto výstupnú prácu absolventa. Takto prakticky sa naučia metodiku, s pomocou ktorej rozvíjajú svoje kľúčové kompetencie potrebné pre zavádzanie zmien smerujúcich k premene tradičnej školy na modernú

Rozsah školenia: min. 35 hodín,

Počet účastníkov: 21

2.1.3  Serverové technológie - správa a nasadenie

Obsah školenia:

Obsahuje tieto moduly: Windows Server 2012 – nasadenie a správa a Windows Server 2012 – pokročilá správa serverov.

Rozsah školenia: 80 hodín, v tom min. 60 hodín prezenčne

Celkovo 2 účastníci tohto vzdelávania z radov pedagogického personálu

2.1.4  kurz v oblasti  grafických aplikacií

Zabezpečenie vzdelávania učiteľov: Adobe Acrobat – základy tvorby PDF dokumentov, Adobe Acrobat – pokročilé techniky, Adobe Photoshop – základný kurz, Adobe Photoshop – pokročilé techniky, Adobe Flash – základný kurz, pre 2 účastníkov - učiteľov školy vo vybraných moduloch, skúšky, získanie certifikátu, zabezpečenie odborného garanta, školiacich materálov (príručiek), dokumentácie o priebehu.

Rozsah školenia:  60 hodín

Celkovo 2 účastníci tohto vzdelávania z radov pedagogického personálu

2.1.5  Programovanie v jazyku Python – základný kurz

Obsah školenia:

Zabezpečenie vzdelávania učiteľov:  Python – základy programovania v jazyku Python, plus obsahuje komplexné študijne materialy. Účastníci kurzu sa naučia základom jazyka Python, zoznámia sa s jeho syntaxou, naučia sa používať moduly, pristupovať k súborom, zachytávať výnimky, používať objektovo orientované techniky, vytvárať veľké projekty a používať Python napríklad pri tvorbe WWW

Rozsah školenia: 24 hodín

Celkovo 1 účastník tohto vzdelávania z radov pedagogického personálu