• Kariérne dni

• V rámci aktivity 4.1. Podpora uplatnenia absolventov školy na trhu práce sme na škole zorganizovali kariérne dni 14.11. 2014, 16.04.a 17.04.2015, 13.11.2015

Na kariérnych dňoch sa zúčastnilo množstvo významných hostí z podnikateľského prostredia, zástupcov vysokých škôl, z pedagogických inštitúcií, zástupcov samospráv ale aj významných osobností nášho regiónu. Medzi najvýznamnejších hostí patrili Ing. Gabriel Galgóci – generálny riaditeľ AT@T Slovensko, JUDr. Ivana Šosková PhD. – prodekanka právnickej fakulty UMB, Ing. Karol Lacko PhD. – vedúci odboru školstva PSK, PaedDr. Edita Pilárová – vedúca odboru školstva MsÚ Poprad, Doc. Ing. František Jakab PhD. – FEI TU Košice. Počas kariérnych dní bola pozvaná Ing. Mitterpachová z ÚPSVaR, ktorá spolu s výchovnou – kariérnou poradkyňou, riešila problémy študentov týkajúce sa hlavne uplatnenia v praxi, či už ako zamestnanec alebo samostatne zárobkovo činná osoba. Poukázala na možnosti absolventov využívať podporu štátu v prípade zamestnancov aj SZČO. Vysvetlila aj ďalšie aktívne opatrenia na trhu práce. Okrem nich sa k hosťom zaradili aj naši bývalí absolventi.