• Networking Academy Games 2013

•   Dňa 29.04.2013 sa uskutočnilo v priestoroch Technickej univerzity Košice, Fakulty elektrotechniky a informatiky národné kolo  8. ročníka prestížnej študentskej súťaže Networking Academy Games ( NAG 2013 ), ktorú zorganizovala spoločnosť Cisco Systems Slovakia v spolupráci s regionálnymi akadémiami programu Sieťových akadémií Cisco v SR. V  tomto ročníku pribudla nová kategória – Video, kde bola zadaná téma pripraviť náučné video z oblasti počítačových sietí. V tejto kategórii súťažili spoločne študenti stredných a vysokých škôl a autorský kolektív študentov Miro Gajan, Tomáš Kuruc, Timea Gajdošová a Pavol Šterbák  zo Súkromnej strednej odbornej školy Ul. 29.augusta v Poprade obsadil krásne 2.miesto so súťažným video s názvom " Mená v sieti internet ". Oceňovanie víťazov sa uskutočnilo dňa 03.06.2013 na Fakulte informatiky a informačných technológií STU Bratislava za prítomnosti ministra školstva SR Dušana Čaploviča, generálneho riaditeľa Cisco Systems Slovakia Marcela Rebroša, predstaviteľov IT asociácie v SR a zástupcov mnohých  významných IT firiem. Ako nám povedal Ing. Vladislav Mitický z Tatranskej akadémie, ktorá je zriaďovateľom tejto školy jedinou školou, ktorá získala lepšie hodnotenie v tejto kategórii, bola Fakulta elektrotechniky a informatiky STU Bratislava. “Je to príjemný pocit vidieť oceňovanie svojich študentov ministrom školstva, pretože to svedčí o ich šikovnosti a poctivej práci pedagógov. Pre to, aby ste urobili kvalitné video, potrebujete dobrý nápad a pre samotnú realizáciu je potrebná dobrá techniku. Som veľmi rád, že práve naši študenti majú možnosť pracovať s takouto profesionálnou technikou.“ Zodpovedným za úspech je ich pán učiteľ Ing. Marek Veselovský na snímke s vedúcim autorského kolektívu Mirom Gajanom , ktorý sa spolu zúčastnili oceňovania v Bratislave a prebrali od  ministra školstva SR Dušana Čaploviča diplomy a vecné ceny.