Adopcia srdca

• Naša adoptovaná Mukeshimana

• Projekt Adopcia srdca vznikol ako reakcia na tragickú občiansku vojnu, ktorá zasiahla Rwandu v rokoch 1994 - 1996. Počas genocídy v priebehu sto dní zahynulo viac ako milión ľudí. Najviac trpeli osirotené deti, ktorým sa pallotínsky misionári rozhodli pomôcť prostredníctvom projektu Adopcia srdca. Časom k obetiam vojny skaličeným telesne aj duševne pribudli deti, ktoré strácajú rodičov následkom rôznych chorôb, alebo žijú v extrémne biednych podmienkach.

Pallotínska Adopcia srdca - je konkrétna materiálna a duchovná pomoc určená osiroteným alebo chudobným deťom v misijných krajinách.

Pallotínska Adopcia srdca - je adresovaná všetkým ľuďom dobrej vôle. Do Adopcie srdca sa zapájajú jednotlivci, kolektívy, manželstvá, rodiny, farské spoločenstvá, rôzne komunity, firmy, organizácie, triedy a dokonca aj školy.

Pallotínska Adopcia srdca - je založená na tom, že "adoptívny rodič" zasiela na účet Adopcie srdca 16€ mesačne pre jedno dieťa.

Zamestnanci a žiaci našej školy sa rozhodli "adoptovať" dievčatko v Rwande a každý mesiac 16€, ktoré mu posielajú sú určené na zabezpečenie vzdelania pre dieťa a školské pomôcky, na nákup potravín, ošatenia a v prípade potreby má zabezpečenú lekársku starostlivosť a lieky.

• Mukeshimana z Rwandy

• Miestnosť