• Aj v matematike sa nám darí

• V medzinárodnej súťaži Matematický klokan - 2021 dosiahli študenti školy pozoruhodné výsledky. V kategórii žiakov 1. a 2.ročníka z 19-tich zúčastnených žiakov dosiahli percentil nad 90 % siedmi žiaci, dvaja žiaci dosiahli percentil nad 95 %. Výnimočný výsledok dosiahol prvák Jakub Hromádka, ktorý so svojou 100 %-nou úspešnosťou obsadil 1.miesto  v SR vo svojej kategórii. V kategórii žiakov 3. a 4.ročníka z 12 zúčastnených žiakov dosiahli percentil nad 90 % 4 žiaci.

• Ocenenie Benjamína Haverlu na filmovom festivale na Floride

• Film "Posledný list" nášho talentovaného študenta 4.ročníka Benjamína Haverlu získal ďalšie ocenenia, tentokrát na filmovom festivale OTB, ktorý sídli v BISCAYNE BLVD MIAMI na Floride. Je  to  úspech, ktorý si Benjamín za svoju húževnatosť, tvorivosť, pracovitosť a nadanie určite zaslúži. Blahoželáme !

a postup medzi finalistov pre MEDZINÁRODNÚ  SÚŤAŽ -

toto sú úspechy našej JA Firmy REVER na 26. Veľtrhu podnikateľských talentov. Vynikajúca práca, výborný tím, skvelí študenti. Blahoželáme !

• Vynikajúce výsledky na celoštátnom kole SOČ

• Na celoštátnej prehliadke  Stredoškolskej odbornej činnosti obsadila študentka IV.A triedy  Katka Kedžuchová so svojou básnickou zbierkou nádherné 2.miesto v súťažnom odbore Teória kultúry, umenie, umelecká tvorba , odevná tvorba a študentky III.A triedy Jana Lešňanská a Zara Karakaya vynikajúce 3.miesto v súťažnom odbore Matematika, fyzika. Blahoželáme !

• BANKOMAT NÁPADOV

• Až dva súťažné tímy z našej školy postúpili  do celoslovenského finále súťaže BANKOMAT NÁPADOV 2020/2021 , ktorej vyhlasovateľom je JA Slovensko. Témou tohtoročnej súťaže bola "Bezpečnosť internetových platieb, bezpečnosť online peňazí".  Tím " Berries"   Petry Uramovej a Tímey Župovej  obsadil v súťaži vynikajúce 2.miesto. Srdečne blahoželáme !

• JUNIOR INTERNET

• Do záverečného celoslovenského finále  16. ročníka konferenčnej súťaže JUNIOR INTERNET postúpili z našej školy dvaja študenti, obaja súťažili v jednej súťažnej kategórii JuniorDESIGN (stredná škola) a obaja boli veľmi úspešní. 2. miesto obsadil Branislav Čevela  so svojím interaktívnym časopisom  a Veronika Lehotská získala špeciálnu cenu hodnotiacej komisie  " Za rozkvet kreativity počas karantény". Srdečne blahoželáme !

• NÁBOJ 2021

• Náboj je medzinárodná matematická súťaž pre päťčlenné tímy stredoškolákov, ktoré reprezentujú jednotlivé školy. Celá súťaž trvá 120 minút, počas ktorých sa tímy snažia  vyriešiť čo najviac príkladov.Naša škola sa do tejto súťaže zapojila po prvý-krát  a v kategórii "Seniori" obsadil náš tím v zložení Damián Regeš, Matúš Záremský, Marek Kormoš, Zara Karakaya a Emanuel Leco výborné 31. miesto zo 111 tímov , pozostávajúcich takmer výlučne zo študentov 4.ročníka gymnázií. Blahoželáme !

• Úspešný NAG 2021

• 16. ročník prestížnej študentskej súťaže Networking Academy Games (NAG 2021) umožnil študentom stredných a vysokých škôl ukázať svoje vedomosti a schopnosti z oblasti počítačových sietí, ktoré získali štúdiom v rámci uvedeného programu. V tohtoročnom finále „sieťovej olympiády“ súťažilo 75 najlepších študentov z 23 stredných a vysokých škôl, ktorí museli preukázať vedomosti na úrovni medzinárodnej priemyselnej certifikácie CCNA. Študenti našej školy opäť preukázali svoje výborné vedomosti a získali krásne 4.miesto - Dominik Gurník a 5.miesto - Matúš Záremský, čím  sa škola zaradila medzi najúspešnejšie školy tejto súťaže.

• Finalisti súťaže Bankomat nápadov

• Až dva súťažné tímy z našej školy postúpili  do celoslovenského finále súťaže BANKOMAT NÁPADOV 2020/2021 , ktorej vyhlasovateľom je JA Slovensko. Témou tohtoročnej súťaže bola "Bezpečnosť internetových platieb, bezpečnosť online peňazí". Takže 28.apríla 2021 budeme veľmi držať palce  tímu " Berries" Petry Uramovej a Tímey Župovej  a tímu "Regent" Karolíny Korpášovej a Michaely Bohmerovej.

• Kritickým myslením proti diskriminácii

• Zvýšiť informovanosť o možných dôvodoch a formách diskriminácie, špecificky v oblasti rovnakého zaobchádzania a rovnakých príležitostí pre mužov a ženy aj informovať o spôsoboch ochrany pred diskrimináciou - to bol cieľ zaujímavej online besedy študentov 1. a 2.ročníka školy so skvelým moderátorom, filmovým kritikom pánom Petrom Konečným, ktorá sa uskutočnila 31.marca 2021.

• Vynikajúce výsledky na KK SOČ

• Na krajskom kole súťaže Stredoškolskej odbornej činnosti, do ktorého sa zapojili stredoškoláci z celého kraja so 147 prácami, dosiahli naši študenti vynikajúce výsledky. V súťažnom odbore Matematika, fyzika obsadili 1.miesto Jana Lešňanská a Zara Karakaya, v súťažnom odbore Stavebníctvo, geodézia ,kartografia zviťazil  Patrik Ondo a v súťažnom odbore Teória kultúry, umenie obsadili 1.miesto Katka Kedžuchová a 2.miesto Adam Žatkuľák. V súťažnom odbore História, filozofia, právne vedy obsadila 2.miesto Timea Gavurová a v súťažnom odbore Pedagogika, psychológia, sociológia sa na 2.mieste umiestnili študentky Laura Tučková a Alexandra Dobáková. Krásne 3.miesto v súťažnom odbore Informatika obsadil Matúš Záremský , 3.miesto v súťažnom odbore Elektrotechnika, hardware, mechatronika Marek Kormoš, Sebastián Živčák a Emanuel Leco a 3.miesto v súťažnom odbore Ekonomika a riadenie Ráchel Mercedes Pačinová a Tamara Šutáková. Všetkým našim študentom ďakujeme za skvelú prácu, srdečne blahoželáme a prajeme veľa šťastia na celoštátnom kole .

• Online diskusia

• Študenti 3.ročníka školy sa 15.3.2021 zúčastnili diskusného fóra "FAKE NEWS : Ako sa zorientovať medzi dezinformáciami a pravdou ? ", ktoré organizovala Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku.

• Úspešná tvorba Benjamína Haverlu

• Študent 4.ročníka Benjamín Haverla žne na filmových festivaloch úspechy so svojím filmom "POSLEDNÝ  LIST " (THE LAST LETTER) . Na filmovom festivale KIMFF (Košice International Monthly Film Festival) sa umiestnil ako finalista  a  na filmovom festivale Monthly Indie Shorts  získal za film ceny  BEST  STUDENT  FILM  a BEST  STUDENT  DIRECTOR.  Srdečne blahoželáme !

• Net@FIIT 2021

• Súťaž NET@FIIT 2021 , ktorá sa konala 8.2.2021 na FIIT STU v Bratislave, je súťaž stredoškolákov zameraná na overenie vedomostí z oblasti počítačových sietí, najmä konfigurácie aktívnych sieťových prvkov, ako sú prepínače a smerovače.

Študenti našej školy dosiahli  na tejto súťaži   vynikajúce výsledky . Nikolas Novák obsadil  2.miesto a Matúš Záremský  3.miesto. Srdečne blahoželáme !

• Diskusné fórum SSOSTY

• Inšpiratívne, obohacujúce, úprimné a zaujímavé . Také bolo dnešné piatkové predpoludnie , počas ktorého sa stretli naši maturanti - študenti 4.ročníka s našimi absolventmi, študentmi rôznych vysokých škôl na Slovensku aj v Čechách a diskutovali s nimi o ich pozitívnych aj negatívnych skúsenostiach s vysokoškolským štúdiom. Cenné a naozaj úprimné priateľské  rady  "navždy našich Ssoťákov " študenti veľmi ocenili a možno aj úplne zmenili ich pôvodné rozhodnutia. Ďakujeme !

• Cambridge certifikáty

• Napriek sťaženej príprave, ktoré prebiehala výlučne v online priestore, sa v decembri 2020  30 študentov školy zúčastnilo na písomnej a ústnej časti skúšok pre získanie medzinárodného FCE certifikátu . Výsledky skúšok sú veľmi potešujúce - až tretina študentov získala najvyšší certifikát na úrovni C1 a 19 študentov na úrovni B2.

• IT Fitness Test 2020

• V celoslovenskom testovaní digitálnych zručností IT Fitness 2020, do ktorého sa  zapojilo takmer 22 500 respondentov sa naša škola  umiestnila na 4.mieste v počte zapojených žiakov – 275 žiakov. V úspešnosti testovania žiaci školy dosiahli s priemernou úspešnosťou 74,39 %  percentil školy 92 %  a umiestnili sa na 13.mieste  spomedzi 376 škôl ( školy s respondentmi staršími ako 15 rokov, teda aj vysoké školy ).

• Okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku

• Na okresnom  kole olympiády v nemeckom jazyku nás reprezentovala  žiačka Miriam Kováčová zo  IV.C triedy, ktorá obsadila výborné 1.miesto a postúpila na krajské kolo. Srdečne blahoželáme !