Apríl 2015

• Slávnostné otvorenie nových učební

• Dňa 17.04.2015 Tatranská akadémia v Poprade slávnostne spustila do prevádzky svoje ďalšie novozrekonštruované priestory. Po siedmych rokoch budovania a tvrdej práce sa zakladateľom Tatranskej akadémie podarilo naplniť víziu  modernej školy 21.storočia Ako nám povedal Vladislav Mitický, predseda správnej rady Tatranskej akadémie : „ Podarilo sa nám vybudovať kvalitné podmienky práce pre študentov, ale aj pre učiteľov. Sme škola s pomerom počítač a študent 1:1. Každý študent používa na štúdium a domácu prípravu školský notebook s kompletným softvérovým vybavením. Každý učiteľ má v triede all in one počítač prepojený na interaktívnu tabuľu, resp. projektor s pripojením na internet a notebook na domácu prípravu. Všetky priestory školy sú pokryté wifi pripojením na optickú vysokorýchlostnú sieť SANET. Spustili sme do prevádzky videokonferenčnú učebňu a začali sme realizáciu videokonferenčných tréningov v spolupráci s nadnárodnou IT spoločnosťou AT@T. V praxi využívame vlastný e-learningový vzdelávací portál. Podarilo sa nám zrekonštruovať interiér telocvične a vybudovať novú palubovku s odpruženým roštom. Aj vďaka spoločnosti AT@T máme zariadené 2 špecializované učebne so zameraním na počítačové siete vybavené Cisco zostavami. V rámci projektu financovaného z ESF sme vybudovali grafický trakt, ktorý tvorí  učebňa grafiky s 28 ks grafických staníc typu iMac, televízne štúdio s réžiou, strižňou a fotoateliérom. Všetky učebne na východnej strane budov sú klimatizované, celá fasáda školy je zateplená, strechy zrekonštruované a všade boli okná vymenené za plastové. Sme radi, že sa nám podarilo vytvoriť  skvelý pedagogický zbor a že sme opakovane zaradení v TOP 20-ke najlepších stredných škôl v SR vrátane gymnázií. Aktuálne študuje na škole takmer 400 študentov zo všetkých krajov Slovenska.“