Prehľad aktivít 2012/2013 Prehľad aktivít 2011/2012 Prehľad aktivít 2010/2011 Prehľad aktivít 2009/2010 Prehľad aktivít 2008/2009

Archív

Prehľad aktivít 2012/2013

Deň otvorených dverí

Srdečne Vás pozývame na  Deň otvorených dverí , ktorý sa uskutoční  v piatok 16.11.2012 od 08,00 - 14,00 hod. pozvanka a program DOD_2012.pdf

Adobe Video Day 2012

Dňa 14.11.2012 v Bratislave predstaví spoločnosť Adobe sadu nástrojov pre videoprodukciu ... ďalšie informácie pre prihlásenie nájdete na: Adobe_Video_Day_2012.pdf

Stáž na okresnom súde v Poprade

Dňa  7.11.2012  sa študenti I.D triedy  študijného odboru Právo a podnikanie zúčastnia stáže na Okresnom súde v Poprade.

Návšteva muzikálu " QUO VADIS" v DJZ v Prešove

Dňa 6.11.2012 navštívia študenti 2. a 3.ročníka predstavenie pôvodného  slovenského muzikálu  " QUO VADIS"
v Divadle  Jonáša Záborského v Prešove.

Videokonferenčná prednáška Ing. Petra Feciľáka PhD., FEI TUKE

Dňa 05.11.2012 o 11,30 hod. v učebni č.6 sa uskutoční videokonferenčná prednáška renomovaného inštruktora CISCO ACADEMY pri FEI TU Košice Ing. Petra Feciľáka PhD. s názvom MultiArea OSPF.

Jan Telenský : " Cesta k úspechu "

Dňa 30.10.2012 sa všetci študenti školy zúčastnia na motivačnej prednáške úspešného podnikateľa Jana Telenského.

Študentská kvapka krvi

V pondelok 29.10.2012 sa uskutočnila v priestoroch našej školy už tretia   " Študentská kvapka krvi ", počas ktorej odovzdalo krv  47 študentov školy , z ktorých takmer polovica  boli prvodarcovia.  Ďakujeme v mene všetkých, ktorým Vaša krv pomôže !

Exkurzia do Ústavu na výkon trestu odňatia slobody

Dňa 26.10.2012 sa študenti 3.ročníka študijného odboru Právo a podnikanie zúčastnia exkurzie do  Ústavu na výkon trestu odňatia slobody a Ústavu na výkon väzby v Levoči.

Exkurzia Oswienčim - Krakow - Wieliczka.

V termíne 23. - 24.októbra 2012 sa študenti prvého ročníka zúčastnia dvojdňovej exkurzie po trase Oswienčim - Krakow - Wieliczka.

Videokonferenčná prednáška Ing. Petra Feciľáka PhD.

Dňa 22.10.2012 o 14,00 hod. v učebni č.6 sa uskutoční videokonferenčná prednáška renomovaného inštruktora CISCO ACADEMY pri FEI TU Košice Ing. Petra Feciľáka PhD. držiteľa certifikátov CCNA/CCAI/CCNP(BSCI/ICSW/BCMSN/ONT) pre študentov odboru IDT s názvom Autentifikacia, Autorizacia, Accounting.

Výherkyňa testu FINANČNEJ GRAMOTNOSTI

Študenti 2.ročníka štud.odboru Právo a podnikanie sa zapojili v rámci projektu JASR " Viac ako peniaze " do testu finančnej gramotnosti s možnosťou výhry tabletu zn.Samsung , ktorý v mesiaci september vyhrala študentka II.C triedy Karin Ondíková. Srdečne blahoželáme !

Rodičovské združenie

Srdečne pozývame všetkých rodičov študentov prvého, druhého a tretieho ročníka na triedne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční v priestoroch školy v utorok 9.10.2012 o 16.30 hod. Tešíme sa na Vašu účasť !

Medzinárodný študentský veľtrh

Dňa 10.10.2012 sa 90 študentov školy zúčastní na exkurzii do Bratislavy , počas ktorej  všetci študenti  navštívia 16.ročník medzinárodného veľtrhu vzdelávania, na ktorom sa budú prezentovať slovenské a zahraničné vysoké školy a vzdelávacie organizácie. Študenti štud.odboru právo a podnikanie tiež navštívia Právnickú fakultu UK v Bratislave, kde ich prijme prodekan fakulty  pre študijnú činnosť.

Exkurzia Oswienčim- Krakow - Wieliczka

V termíne 3. - 4.októbra 2012 sa študenti prvého a druhého ročníka zúčastnia dvojdňovej exkurzie po trase Oswienčim - Krakow - Wieliczka.

Konzultačné hodiny

V časti aktuality boli zverejnené termíny konzultácií jednotlivých vyučujúcich v šk.roku 2012/2013.

Záujmová činnosť v šk.roku 2012/2013

V pondelok  24.septembra 2012 začne svoju činnosť 20 záujmových krúžkov, ktoré budú pracovať počas šk.roka  2012/2013. Bližšie info v časti - krúžky.

Medzinárodný projekt

Naša škola sa zapojila do multikultúrneho taliansko-česko-estónsko-poľsko-slovenského projektu " TRADIMOTION",   v rámci ktorého študenti školy vycestujú dňa 24.09.2012 na 10- dňový pobyt do poľského mesta Wroclaw a budú reprezentovať našu krajinu, mesto ai školu samozrejme v anglickom jazyku.

Návšteva z Prahy

Vedenie a študenti našej partnerskej SOŠ pre administratívu EU z Prahy nás v termíne od 17.9.- 20.9.2012 poctia svojou návštevou, počas ktorej sme im pripravili bohatý program priamo v našej škole aj v okolí mesta Poprad.Veríme, že  budeme dobrými hostiteľmi.

Ministerstvo školstva: „Školy majú reagovať na požiadavky trhu"

V novom školskom roku sa na stredných odborných školách bude experimentálne overovať 55 študijných a učebných odborov a 5 študijných odborov konzervatórií.  Stredoškoláci tak budú môcť začať študovať v moderných odboroch, ktorých vznik reagoval na aktuálne požiadavky trhu práce.Pôjde napr. o mechanika automobilových liniek, kontrolóra potravín, informačné technológie a informačné služby v cestovnom ruchu, právo a podnikanie či reklamnú tvorbu alebo ochranu osôb a majetku. Kompletné znenie článku zdroj SITA  http://aktualne.atlas.sk/skoly-budu-od-septembra-menit-odbory-maturitu-i-prestavky/slovensko/skolstvo/