• Tatranská akadémia odprevadila do života prvých maturantov

• Historicky prvých 101 absolventov najmladšej strednej školy v Poprade si v pondelok 4.6.2012 v sále Mestského úradu v Poprade prevzalo maturitné vysvedčenia.

Tatranská akadémia n.o rozšírila pred štyrmi rokmi svoje aktivity o stredoškolské vzdelávanie zriadením Súkromnej strednej odbornej školy na Ulici 29. augusta v Poprade. Prioritou školy od jej vzniku bolo poskytnúť študentom školy kvalitnú prípravu, slušné prostredie a učebne vybavené nadštandartnou technikou. Ako nám povedal Vladislav Mitický, zakladateľ Tatranskej akadémie, začiatky neboli jednoduché, pretože začínali v priestoroch, ktoré nevyhnutne potrebovali rekonštrukciu. Postupne sa však priestory školy menili a rozširovali na súčasnú podobu.

„ Chceme sa verejne poďakovať všetkým rodičom našich študentov, ktorí od začiatku verili, že prakticky na zelenej lúke vybudujeme školu, ktorá bude mať dominantné postavenie nielen v podtatranskom regióne, ale aj na Slovensku“. Ako vo svojom príhovore povedala riaditeľka školy Beáta Mitická, na študijné a taktiež maturitné výsledky študentov môžu byť ich pedagógovia a rodičia právom hrdí. Dostať sa v dvoch kategóriach do tabuľky TOP 20 najlepších škôl v SR je veľkým uznaním práce pedagógov  a študentov. V externej časti maturitných skúšok z nemeckého jazyka úroveň B1 študenti dosiahli 1. miesto v Prešovskom kraji , z anglického jazyka úroveň B1  obsadili 6. miesto v Prešovskom kraji a 1.miesto v okrese Poprad. V kategórii anglického jazyka úroveň B2 obsadili  4. miesto v  Prešovskom kraji a 1.miesto v okrese Poprad. V matematike získali 4.miesto v okrese Poprad a v slovenskom jazyku a literatúre získali 6.miesto v okrese Poprad. Absolventi študijných odborov Informačné a digitálne technológiePrávo a podnikanie sa uplatnia ako informatici alebo odborníci v ekonomickom, právnickom a verejnom sektore, prevažná časť  z nich však plánuje pokračovať v štúdiu na vysokých školách.
          V závere slávnosti boli osobitne ocenení dvaja úspešní študenti:  Zuzana Suchanovská za prospech, ktorý sa počas celého  štúdia vrátane maturitnej skúšky neodchýlil od hodnoty 1,00 a Tomáš Bončo, ktorý  bol  za úspešnú reprezentáciu školy na vedomostných súťažiach a výnimočný prístup ku aktivitám školy  poctený titulom Osobnosť maturitného ročníka.