Apríl 2018

• Vynikajúce výsledky študentov Tatranskej akadémie

• V jarnom období sa na stredných školách okrem riadneho vyučovania konajú prijímacie a  maturitné skúšky  a rôzne vedomostné súťaže a olymiády. A práve výsledky vedomostných súťaží a olympiád tvoria dôležitú súčasť porovnávania kvality a úrovne jednotlivých škôl. Študenti SSOSTA - Súkromnej strednej odbornej školy na Ul. 29. augusta v Poprade, ktorej zriaďovateľom je Tatranská akadémia, sú aj v tomto školskom  roku veľmi úspešní.

Ako nám povedal Vladislav Mitický, predseda správnej rady Tatranskej akadémie : „Našou prioritou je odborné a jazykové vzdelávanie, pripravujeme študentov pre vysoké školy a reálnu prax. Často opakujeme študentom na škole, že ich snaženie a vnútorný potenciál musia naplno využiť a všetkým ukázať, čo v nich je. Pre študentov je účasť na vedomostných súťažiach, a olympiádách veľmi dôležitá, pretože sa naučia vystupovať, prezentovať pred odbornou verejnosťou, vedia sa porovnať s ostatnými a samozrejme ,ak sa dostaví víťazstvo, tak je to veľmi dobrý pocit nielen pre študentov, ale aj pre pedagógov. Tento rok bol pre nás mimoriadny, pretože študenti získali rôzne víťazstvá tak na krajskej , ako aj na národnej úrovni.

Víťazom celoštátneho kola olympiády v anglickom jazyku pre školský rok 2017/2018

sa stal Jakub Suchár.

Na celoslovenskom veľtrhu JA ( Junior Achievement ) firiem v Bratislave naša študentská JA firma COINFLIP zvíťazila v kategórii „ Manažérsky tím“ a zároveň postúpila medzi 6 semifinalistov do súťaže „ JA firma roka“. Na veľtrhu firmu zastupovali a podnikateľské zručnosti predviedli Adriána Vlasáková, Viktória Zekuciová, Ivana Orolínová, Alexandra Fronková a Daniel Madeja.

13. ročník celoštátnej prestížnej študentskej súťaže Networking Academy Games (NAG 2018) umožnil študentom stredných a vysokých škôl ukázať svoje vedomosti a schopnosti z oblasti počítačových sietí, ktoré získali štúdiom v rámci NetAcad programu. Sme hrdí na výsledky študentov školy, pretože v kategórii družstiev HS3 obsadili 3. miesto Karla Silvia Beatrix Bereczová, Tomáš Kacvinský, Samuel Kubinský a 4. miesto Mário Harvan, Juraj Martiček, Matej Hockicko. V kategórii jednotlivcov UNI 4. miesto obsadila Karla Silvia Beatrix Bereczová.

Junior Internet je súťaž pre žiakov základných a stredných škôl, ktorá ponúka odrazový mostík pre začínajúcich webových programátorov, grafikov a dizajnérov, programátorov mobilných aplikácií, youtuberov a blogerov. Výborné  výsledky dosiahli študenti po svojom postupe do finále celoštátnej súťaže Junior Internet AMAVET 2018.  Matej Rástocký, študent 4.ročníka, obsadil výborné  2.miesto v kategórii JuniorDESIGN a prváci Milan Pavlák a Marko Brutovský získali špeciálnu cenu v kategórii JuniorBLOG – videoblog.

Vo  finále programátorskej súťaže ProFIIT, ktorú organizuje Fakulta informatiky a informačných technológií STU v Bratislave študent druhého ročníka Matej Pavlík v kategórii SOŠ  obsadil 3. miesto.

Na krajskom kole Stredoškolskej odbornej činnosti študenti školy obsadili 1.miesto  Dávid Zita   v súťažnom odbore Informatika , 1.miesto   Zuzka Zimová v súťažnom odbore História, filozofia, právne vedy, 1.miesto  dvojica Angélique Vannel, Boris Marko v súťažnom odbore Ekonomika a riadenie, 2.miesto  dvojica Mário Harvan, Juraj Martiček v súťažnom odbore Elektrotechnika, hardware, mechatronika, 3.miesto  Michal Žiga  v súťažnom odbore Pedagogika, psychológia, sociológia. Prví dvaja z každej kategórie postupujú na celoštátne kolo.

Na titulnej stránke našej školy je uverejnený citát Roberta T. Kiosakiho  Mnoho mladých ľudí sa stalo úspešnými, lebo videli nové príležitosti”. Na škole sa snažíme podporiť študentov pri hľadaní práve ich nových príležitostí a výsledky sú obdivuhodné , v závere dodáva Vladislav Mitický.