Apríl 2017

• Skvelé úspechy študentov z Popradu

• Súkromná stredná odborná škola na Ul.29.augusta v Poprade, ktorej zriaďovateľom je Tatranská akadémia,  pôsobí v podtatranskom regióne už deviaty rok a študenti svojimi výsledkami patria medzi špičku nielen v prešovskom kraji, ale aj na Slovensku. Ponúka víziu kvalitného odborného a jazykového vzdelávania s uplatnením sa absolventov na vysokých školách, alebo priamo v praxi. Život v  škole je veľmi pestrý a bohatý. Množstvo aktivít, prednášok, exkurzií  a rôznych podujatí má na zreteli jeden cieľ – žiaka, ktorý rozvíja svoj potenciál a nadanie. Často im opakujeme na škole, že snaženie a vnútorný potenciál musia naplno využiť a všetkým ukázať, čo v nich je. Účasť na vedomostných súťažiach a olympiádách je veľmi dôležitá, pretože sa naučia vystupovať, prezentovať pred odbornou verejnosťou, vedia sa porovnať s ostatnými a samozrejme ,ak sa dostaví víťazstvo, tak je to veľmi dobrý pocit nielen pre študentov, ale aj pre pedagógov. V uplynulom období sa organizovali rôzne vedomostné súťaže a olympiády a aj tento rok bol pre nás mimoriadny, pretože študenti získali rôzne víťazstvá tak na krajskej , ako aj na národnej úrovni.

V národnom kolo jazykovej súťaže  -  na olympiáde v anglickom jazyku  je náš žiak  Jakub Suchár druhým najlepším na Slovensku.  Na krajskom kole  olympiády v nemeckom jazyku nás reprezentoval Patrik Lorko a obsadil tretie miesto.  Sme hrdí aj na našich najlepších matematikov - Juraja Martičeka, ktorý  v celoslovenskej súťaži Expert O12 získal 1.miesto a Jozefa Košára, ktorý získal vo vyššej kategórii  Expert O34  3.miesto v tisícke súťažiacich v SR . Matej  Hockicko zas obsadil  1.miesto  v súťaži Mozgolamy.

Pocit spolupráce a úspechu sme my, učitelia aj  žiaci,  zažili  31.marca v Starej Ľubovni. V priestoroch strednej odbornej školy sa konala súťaž prác stredoškolskej odbornej činnosti  Prešovského kraja, mapujúca tvorivé projekty mladých ľudí. Jedným z dôležitým kritérií na obsadenie stupňov pre víťazov bol najmä praktický,  reálny, skutočne uplatniteľný prínos. V krajskom kole bodovali šiesti šikovní študenti a víťazmi svojich kategórií sa stali Ján Dovjak 1.miesto v kategórii Cestovný ruch, Radoslava Slaninová 1.miesto  v kategórii História, filozofia a právne vedy,  Tomáš Kacvinský a Filip Letovanec  1. miesto v kategórii Ekonomika a riadenie, Samuel Dikant obsadil 2. miesto v kategórii Matematika a fyzika  a Matúš Škerlík 3. miesto v kategórii Informatika. Štyria z nich sa zúčastnia koncom apríla celoštátneho kola  SOČ v Banskej Bystrici.

Albert Einstein povedal: „Keď spoznáš hranice svojich možností, môžeš ich začať prekračovať.“ U nás v škole  túto myšlienku nepovažujeme za nereálnu a krok po kroku dokazujeme, že v každom človeku drieme malý génius, ktorého je potrebné len objaviť.

Mgr.Lucia Gallovičová,vedúca PK