• Informačné a digitálne technológie

•

Jedinečnosť študijného odboru :  spojením predností gymnázií ( dobrý základ matematiky, fyziky ) a priemysloviek, SOŠ ( dobrý základ odborných predmetov ) získava absolvent tohto odboru výhodu pri ďalšom štúdiu na VŠ pred absolventmi gymnázií, priemysloviek, SOŠ. Ako jediný študijný odbor v SR ponúka možnosť spojeného štúdia počítačových sietí, spracovania grafiky na PC a základov robotiky, čím sú absolventi lepšie uplatniteľní v praxi, pretože majú vedomosti z viacerých IT oblastí. V odborných predmetoch je implementovaný medzinárodný NetAcad program so zameraním na počítačové siete, v ktorom absolventi po ukončení získajú medzinárodné Cisco certifikáty. Veľký dôraz je kladený na štúdium cudzích jazykov a preto dopoludnia v predmete AJ je implementované Cambrigde štúdium s možnosťou získania medzinárodných Cambrigde certifikátov priamo u nás na škole.

Pre získanie základných informácií o študijnom odbore kliknite na 2569_M_IDT(1).pdf

Školský vzdelávací program : SkVP_-_IDT_od_1.9.2020_2569_M_zverej..pdf