• 1. študentská konferencia SSOSTY

• aktivita 4.1. Stretnutie študentov s absolventami

Miesto konania : 10.11.2015 kongresová sála AUQAPARK Poprad

Jedným z najefektívnejších zdrojov informácií o možnostiach ďalšieho uplatnenia sa našich žiakov po ukončení školy sú naši absolventi, ktorých sme pozvali na okrúhly stôl v rámci stretnutia študentov s absolventami školy, ktoré sme nazvali 1.študentská konferencia SSOSTY. V rámci okrúhleho stola vystúpili Bc.Šimon Kačmár študent 4. ročníka hospodárskej informatiky Mendelejovej univerzity v Brne. Bc. Katarína Čontošová študentka 4. ročníka ekonomiky Mendelejovej univerzity v Brne. Bc. Veronika Lizáková študentka 4. ročníka práva UK Bratislava, Zuzana Suchanovská zamestnanec pôsobiaci v oblasti VO, Ľubor Jurena podnikateľ v oblasti IT s certifikáciou CCNA, CCNP. Intenzívnou komunikáciu s nimi nám prezentovali požiadavky, ktoré sú na nich kladené na vysokých školách i od zamestnávateľov a tiež podmienky ich práce. Druhou formou podpory prepojenosti poradenstva s praxou je komunikácia školy priamo s potenciálnymi zamestnávateľmi a vysokými školami a využili sme priestor na tomto stretnutí na konfrontáciu našich absolventov so zamestnávateľmi a vysokými školami. Medzi mimoriadne pútavé vystúpenia patrili prezentácie zástupcov spoločnosti AT@T na tému – „Ako uspieť na pracovnom pohovore“ a prezentácia Ing.Petra Palúcha PhD. oceného titulom Cisco Designeted VIP ( toto ocenenie má len 26 ľudí na svete).