• PREZENTIÁDA  2024
          • PREZENTIÁDA 2024

• SSOSTA sa po prvýkrát zapojila do súťaže PREZENTIÁDA, ktorej cieľom je rozvíjať a podporovať prezentačné a komunikačné zručnosti žiakov, prácu v tíme , ale najmä ich tvorivosť a kreativitu.  Súťaž bola úžasná, inšpiratívna, navodila vynikajúcu atmosféru.

Do ďalšieho -  nominačného kola postupujú 4 tímy:

1. miesto: Lívia Požgayová a Sofia Vernarská (2.D)
            2. miesto: Sabína Hreňová a Katarína Nagyová (2.C)
            3. miesto: Tomáš Koštial a Marko Žofaj (2.A/2.C)
            4. miesto: Zuzana Czepiga a Sára Celušňáková (2.D)

• Re-power Camp

• 5. marca 2024 sa naši žiaci zúčastnili súťaže Re-power Camp, ktorá sa konala pod záštitou Junior Achievement Slovensko a partnera sútaže UNICredit bank.Cieľom súťaže bolo stimulovať kreatívne a inovačné schopnosti študentov. Študenti pracovali na reálnej výzve v 6-členných zmiešaných tímoch a ich úlohou bolo nájsť v obmedzenom čase najlepšie riešenie na danú tému a prezentovať ho pred odbornou porotou.

Naši študenti boli úspešní. Lucka Voľanská obsadila so svojím zmiešaným tímom krásne 1.miesto a Michaela Ella Kaprálová výborné 3.miesto. Srdečne blahoželáme !

• Debatná súťaž v anglickom jazyku

• Až 22 študentov 1.- 3.ročníka školy súťažilo v diskutovaní  na veľmi zaujímavú tému : "Mala by umelá inteligencia nahradiť učiteľa ? " . Zazneli argumenty pre aj proti, študenti zistili, že o téme by sa dalo debatovať ešte veľmi dlho a je to zároveň aj výborný spôsob zdokonaľovania sa v anglickom jazyku.

• "MAGIC BOX"

• "MAGIC BOX " vytvoril náš študent 4.ročníka Tomáš Marci ako hru na podporu tvorivosti ,kreativity, spolupráce a schopnosti efektívne spolupracovať v tíme pre študentov škôl. Cieľ bol splnený, hra zaujala a získala si svojich fanúšikov.

• Hviezdoslavov Kubín

• Podporiť u študentov záujem o literatúru, vytvárať vzťah k umeniu, naučiť ich vnímať a interpretovať umelecké dielo - to bolo cieľom školského kola súťaže v prednese poézie a prózy, ktoré sa vo veľmi príjemnej atmosfére uskutočnilo 23.februára 2024.

• SSOSTA Poprad 2.najlepšia SOŠ na Slovensku

• Obsadiť popredné miesto v rámci hodnotenia škôl na národnej úrovni je veľký úspech, ale udržať si toto hodnotenie niekoľko rokov je mimoriadny úspech.

Spoločnosť INEKO ( Inštitút pre ekonomicko-sociálne reformy  ) každoročne zverejňuje rebríčky škôl na Slovensku. Dňa 26.02. 2024 bolo zverejnené nové hodnotenie škôl ,v ktorom SSOSTa Poprad obsadila fantastické 2.miesto. Za mimoriadny úspech  považujeme, že už 4 roky si držíme takéto popredné miesto z celkového počtu  takmer 500 SOŠ !!!

• šk.rok 2019/2020  3.miesto
            • šk.rok 2020/2021  1.miesto
            • šk.rok 2021/2022  1.miesto
            • šk.rok 2022/2023 2.miesto

Po 16-tich rokoch pôsobenia v oblasti stredného odborného vzdelávania na Slovensku je to krásny spoločný úspech vedenia školy, výborných pedagógov a našich terajších aj bývalých študentov.

Medzi hodnotiace ukazovatele patria výsledky v externej časti maturitnej skúšky, nezamestnanosť absolventov, mimoriadne výsledky v odborných súťažiach a predmetových olympiádach,  pridaná hodnota, prijímanie na VŠ.

• Krajské kolo TMF

• Na krajskom kole súťaže Turnaj mladých fyzikov dosiahli  naši študenti veľmi dobré výsledky. Družstvo v zložení Erik Sadvár, Adrián Liška a Marek Mýtnik obsadilo ako jediné družstvo strednej odbornej školy 3.miesto. Erik Sadvár sa v súťaži jednotlivcov umiestnil na 2.mieste. Turnaj mladých fyzikov je súťaž družstiev stredoškolákov vo fyzike. Spája v sebe myšlienky Fyzikálnej olympiády (riešenie príkladov) s myšlienkami stredoškolskej odbornej činnosti (prezentácia riešenia nejakého problému pred odbornou porotou). Úlohou súťažiacich je každý rok vypracovať 17 náročných úloh z rôznych oblastí fyziky tak, aby ich mohli prezentovať pred odbornou porotou.

• Výborné výsledky na KK ONEJ

• Účasť našich študentov na krajskom kole olympiády v nemeckom jazyku bola veľmi úspešná. Druháčka Katka Nagyová obsadila v kategórii 2D 3.miesto, tretiačka Valentina van Veen obsadila v katagórii 2C  3.miesto  a študent IV.D triedy Amine Aouji obsadil 1.miesto v kategórii 2D a  postúpil na celoštátne kolo. Blahoželáme a  držíme palce v ďalšej súťaži !

• Krajské kolo OSJL

• Študentka 1.ročníka Števka Kožiaková obsadila na krajskom kole olympiády zo slovenského jazyka a literatúry  v kategórii B ( žiaci 1.a 2.ročníka gymnázií a SOŠ) vynikajúce 3.miesto. Srdečne blahoželáme !

• Víťazka KK OANJ

• Študentka III.A triedy Veronika Mikulová obsadila 1.miesto na krajskom kole Olympiády v anglickom jazyku a postúpila na celoštátne kolo. Blahoželáme a  veľmi držíme palce v ďalšej súťaži !

• NET@FIIT 2024

• NET@FIIT 2024 je súťaž stredoškolákov zameraná na overenie vedomostí z oblasti počítačových sietí, najmä konfigurácie aktívnych sieťových prvkov, ako sú prepínače a smerovače, ktorej vyhlasovateľom je FIIT STU v Bratislave. V tomto roku sa súťaže zúčastnilo  70 študentov zo stredných škôl celého Slovenska. Výborné výsledky na tejto súťaži dosiahli Alex Štefaňák  a Lukáš Fridmanský, ktorí sa umiestnili na 4. a 5. mieste. Blahoželáme !

• 12.ročník študentského plesu SSOSTY

• Výborná atmosféra, počas celého večera dobrá nálada, bohatá tombola a neuveriteľné tanečné výkony - toto všetko bolo súčasťou nášho študentského plesu, ktorý zorganizovala v piatok 9.2.2024 naša študentská spoločnosť. Stretli sa terajší aj bývalí študenti, priatelia  a učitelia SSOSTY, dokonca sme spoznali kráľa a kráľovnú plesu. Ďakujeme za skvelý večer !

• Diskusné fórum SSOSTY

• Zaujímavé, úprimné a priateľské. Také bolo na našej škole  predpoludnie v stredu 7.februára 2024 , počas ktorého sa stretli naši maturanti - študenti 4.ročníka s našimi absolventmi, študentmi rôznych vysokých škôl na Slovensku aj v Čechách a diskutovali s nimi o ich pozitívnych aj negatívnych skúsenostiach s vysokoškolským štúdiom. Cenné a naozaj úprimné priateľské  rady  "navždy našich Ssoťákov " študenti veľmi ocenili a možno aj úplne zmenili ich pôvodné rozhodnutia. Ďakujeme !

• Školské kolo SOČ

• 34 inšpiratívnych nápadov, svedčiacich o tvorivosti, širokom rozhľade, riešení skutočných problémov praxe , ale aj o koníčkoch a zaujímavom využívaní voľného času našich študentov...to sú atribúty nášho školského kola súťaže Stredoškolskej odbornej súťaže. Veríme, že porota správne vybrala tie najlepšie práce , ktoré budú súťažiť na krajskom kole SOČ 26.marca 2024. Držíme palce !